Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek tanár iskolában vagy...

Lehetek tanár iskolában vagy nyelvtanár nyelviskolában pl. skandinavisztikával, néderlandisztikával vagy romanisztikával?

Figyelt kérdés

Valamelyik kérdés alatt olvastam, hogy taníthatok alapszakos nyelvi diplomával, ha elvégzek egy bizonyos minort mellette.

Ez a pedagógia lenne?

De azt meg úgy tudom nem veheted fel, mert ugye nem BTK-s szak.

Ez egyébként úgy van, ahogy én gondolom? Tehát BTK-s majorhoz csak olyan minort lehet felvenni, ami a BTK-n is van, ugye?


+1:

Hol tudom megnézni, hogy melyik főszakhoz melyik minor vehető fel?

Kerestem az ELTE és KRE oldalán is, de nem találtam.



2019. máj. 24. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

És melyik nyelvet szeretnéd tanítani ezekkel a szakokkal? Pesten lehet vagy 2 nyelvsuli, ahol ezek vannak, máshol nem. Közoktatás kilőve.

A kérdésedre nem tudok válaszolni, mert ez az egész bolognai rendszer akkora fostalicska, hogy nem fárasztom magam a megértésével.

2019. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Nyelviskolában érettségi nélkül is taníthatsz, ha jól csinálod, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, milyen papírod van. A közoktatásban csak nagyon kivételes esetben taníthatsz, akkor is legfeljebb hivatalosan óraadóként, amíg nincs meg a pedagógus diplomád. Az előbbi két szak esetén erre nagyobb sanszod lenne, hiszen ilyen nyelveket beszélő magyar emberből is kevés van, pláne olyanból, akinek bármilyen papírja van erről.

A major-minor a világon semmit nem számít. Attól, hogy egy minor képzés keretein belül elvégez valaki 5-6 pedagógiai kurzust még nem lesz tanár. Az egy másik képzés, másik diploma. A felvi.hu-n megtalálod a részleteket a tanárképzéseknél.

2019. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ. Romanisztikán belül nem mindegy, hogy francia, olasz, spanyol, portugál vagy román a választott nyelved.


Egyre terjed, hogy közoktatásban is BA/MA végzettségűek oktatnak nyelvet, akik nem tanárin végeztek. Viszont erre azért nem alapoznék. Ha romanisztikás mesterszak után még elvégzel egy ráképzést, akkor taníthatsz.


Nyelvsuliban tényleg felvesznek "bárkit". Persze ha romanisztikán belül franciát tanulsz és mondjuk egy nyelvsuliban egy franciás tanári szakot végzettel versenyzel egy állásért, akkor neki előnye lesz...


+ Az ELTÉ-n nincs megszabás, ami a minor szakok közt fel van sorolva, azt fel lehet venni. Szabadon variálhatsz.

2019. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!