Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BMSZC Petrik Lajos Kéttannyelv...

BMSZC Petrik Lajos Kéttannyelvű Vegyipari Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziumába vettek fel. Valaki aki oda jár tudna válaszolni? A kttny-es vegyészre megyek és a szintfelmérővel, tanévvel kapcsolatban lenne pár kérdésem lent.

Figyelt kérdés

Mi a követelmény a legmasabb csoportba való bekerüléshez? Mit néznek jobban, a diák nyelvtanát, nyelvtani tudását vagy, hogy mennyire jól tudja hasznosítani a nyelvet / milyen a nyelvi érzéke?


Milyen volt neked (és én mire számíthatok) a nyelvi előkészítős év? Hetente átlagosan hány órád volt, milyen tantárgyak voltak az angolon kívül?


Előre is köszönöm szépen!



2019. máj. 25. 15:40
 1/1 anonim válasza:

Fuhh, én még 2011-ben kezdtem ott, már el is mentem technikusival onnan. Minket anno a szintfelmérő alapján osztottak be, ahol négy vagy öt válasz közül ki kellett választani a helyeset, illetve egy levelet kellett írni. Megírjátok a tesztet, eredményektől függően sorba raknak titeket és megfelezik a társaságot középen.

Én nyelvi előkészítős környezetvédő voltam, de a kttny-hez hasonló volt az órarendünk. 15-17 heti angol óra, amiben volt külön nyelvtan és szókincs is illetve nektek van idegen nyelvű lektorral is órátok.

Többi óra az matek, töri, magyar, tesi (ezek mindenképp de semmi komoly tananyag ami teljesíthetetlen lenne). Ez csak szinten tartás. A válaszom nem valószínű hogy teljesen fedi a mostani helyzetet, de kb 80-85% ban igaz.

2019. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!