Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Emelt érettségi szóbelin mennyi csúszás jellemző?

És meddig tart kb mindent egybevetve?

Úgy tudom, 3 diák van bent egyszerre. Ketten kidolgozzák, egy valaki pedig felel. Egy felelet hány perc szokott lenni mindent összevetve?

máj. 26. 13:06  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

(Kémia és biosz érettségi)

# 1/6Időpont máj. 26. 13:09 Privát üzenet
Minimum 30 percet kell biztosítani arra, hogy kidolgozza valaki a tételét, maga a szóbeli felelet pedig 20 perc. A csúszás változó szerintem, eddig csak nyelvből emelteztem, ott viszont nincs felkészülési idő, de ott is volt minimális csúszás.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 26. 15:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is voltam emelt nyelvi érettségin, akkor 1 óra csúszás volt :(

# 3/6Időpont máj. 26. 20:50 Privát üzenet
Nem három diák van bent, hanem amennyit behívunk, ez lehet több is. Mindenképpen van csúszás, mert az időpontokat úgy írják ki, hogy a bizottságnak ne legyen üresjárata (az ebédszünet kivételével). A gyakorlatban az első 1-2 kivételével könnyen lehet egy óra is a felkészülési idő. A felelet maximális ideje 20 perc, de ugyanúgy mindenféle előfordul, mint középszinten, lehet, hogy valaki 10 perc alatt jól elmondja. Úgyhogy nem lehet megjósolni, mennyi lesz, ne vegyél mozijegyet kicentizve.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 27. 07:37 Privát üzenet
Bornemissza Klára nevű felhasználó válasza:

A kitűzött időpontod előtt 1 órával (legalább) légy a helyszínen. Vannak, akik nem mennek el a szóbelire, mert olyan rossz lett az írásbeli, betegség is közbejöhet, stb.

A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 27. 09:38 Privát üzenet
Igen, simán lehet az is, hogy nem csúszás lesz, hanem még hamarabb is behívnak.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 27. 11:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Országunk mely tájain jellemző, hogy felcserélik az el és a le igekötőket?
Konkrétan miről kell írni?
Mit kellene írni magyar gazdaság jellemző?
Mennyire jellemző, hogy emelet érettségi szóbelin lerontják az írásbeli eredményt?
Biologia érettségi tétel? Segítség.1. Keressen összefüggést a csapadékviszonyok és a jellemző növényzet között a Kongó-medencétől a Serengeti-fennsíkig húzódó területen!
Mutassa be a forrás és ismeretei alapján a trianoni béke jellemző gazdasági következményeit?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!