Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségi szóbelin...

Emelt érettségi szóbelin mennyi csúszás jellemző?

Figyelt kérdés

És meddig tart kb mindent egybevetve?

Úgy tudom, 3 diák van bent egyszerre. Ketten kidolgozzák, egy valaki pedig felel. Egy felelet hány perc szokott lenni mindent összevetve?



2019. máj. 26. 13:06
 1/6 A kérdező kommentje:
(Kémia és biosz érettségi)
2019. máj. 26. 13:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Minimum 30 percet kell biztosítani arra, hogy kidolgozza valaki a tételét, maga a szóbeli felelet pedig 20 perc. A csúszás változó szerintem, eddig csak nyelvből emelteztem, ott viszont nincs felkészülési idő, de ott is volt minimális csúszás.
2019. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is voltam emelt nyelvi érettségin, akkor 1 óra csúszás volt :(
2019. máj. 26. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem három diák van bent, hanem amennyit behívunk, ez lehet több is. Mindenképpen van csúszás, mert az időpontokat úgy írják ki, hogy a bizottságnak ne legyen üresjárata (az ebédszünet kivételével). A gyakorlatban az első 1-2 kivételével könnyen lehet egy óra is a felkészülési idő. A felelet maximális ideje 20 perc, de ugyanúgy mindenféle előfordul, mint középszinten, lehet, hogy valaki 10 perc alatt jól elmondja. Úgyhogy nem lehet megjósolni, mennyi lesz, ne vegyél mozijegyet kicentizve.
2019. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bornemissza Klára ***** válasza:
A kitűzött időpontod előtt 1 órával (legalább) légy a helyszínen. Vannak, akik nem mennek el a szóbelire, mert olyan rossz lett az írásbeli, betegség is közbejöhet, stb.
2019. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, simán lehet az is, hogy nem csúszás lesz, hanem még hamarabb is behívnak.
2019. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!