Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Én vagyok a hibás? Csak...

Én vagyok a hibás? Csak azért, mert megvédtem magam? Hagynom kellett volna, hogy még érjen, csak azért, mert lány?

Figyelt kérdés

A sztori a következő: ellopták az egyik osztálytársam telefonját a tesi öltözőből. Tudtuk ki volt. Az a lány a legidősebb a sulinkba, elmúlt 20eves is, én meg 16 éves vagyok. Másnap meglett a telefon, az osztálytársam visszakapta. Annál a lánynál volt. Az egyik szünetben ki kellett menni az udvarba, mert iskoagyules volt. Amikor jöttünk visszafelé, akkor megállított az egyik lány osztslytarsamat, hogy miért árulta be, hogy ő lopta el azt a telefont. (pedig nem is ő mondta el a tanároknak) Odamentem, hogy mi van. Mondta hogy takarodjak el onnan, mert bajok lesznek, és én meg röhögtem ezen. Erre fogta, nekem jött, lökdösött, és kétszer álom vágott. Én meg ideges lettem. Van a folyosón két kezmosó, a kézmosó közé beszorítottam, és ütöttem. Utána egy idő után abbahagytam. Ő fogta, megtépte a hajamat. Utána neki engem. A tanár szedett szét minket.


Engem hoztak ki hibásnak, mert én fiú vagyok, ő meg lány.

Ez így jogos szerintetek?



2019. máj. 27. 05:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha van szemtanúd - és felteszem van ha másik lány ott állt- akkor küld be anyádat és mondjátok meg, hogy igen hamar megy a feljelentés, ha nem változtatnak az álláspontjukon, ugynis az törvénytelen. Jogos végelmi helyzetben voltál, és a törvény nem tesz különbséget sem nem, sem származás alapján. Ha megütnek jogod van védekezni.
2019. máj. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Annyiban hibás vagy, hogy ha elhárítottad a támadást, nem szabad "beszorítani és tovább ütni".

Meg akar ütni, blokkolod/kivéded, lábsöpréssel lefekteted, és felszólítod, hogy hagyja abba az agresszív viselkedést. A lényeg, hogy magadat megvédeni mindig jogodban áll, de indokolatlanul soha ne okozz a másiknak sérülést. Gondolom, sem szúró-, sem vágó-, sem lőfegyver nem volt a támadónál. Bőven elég, ha földre viszed, és erélyesen rászólsz.

2019. máj. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem, nem jogos. Teljesen egyértelmű, hogy ez az élőlény biológiailag ugyan lány lehet, de amúgy ki tudja, és lop is, verekszik is, innentől kezdve ha provokál, ne lepődjön meg, ha ő is kap.

Majdnem biztos vagyok benne, hogy az iskola és a tanárok tudják, amit tudni kell erről a személyről, és neked fognak hinni - annak ellenére, hogy lány, pontosan tudják szerintem, hogy problémás, erőszakos, pláne most hogy lopott. Ennek ellenére elképzelhető, hogy fegyelmit kapsz verekedésért (nem tudom, hogy megy ez nálatok), de biztos vagyok, hogy ebben a helyzetben akkor is te vagy a tiszta. Főleg hogy ha tanúkkal támasztod alá, hogy ő ütött először.


Én abban reménykednék csak a helyedben, hogy a pereputtya nem száll rád.

2019. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Hu, de erős fiú vagy...
2019. máj. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Egyértelmüen!

Te mentél -hívás nélkül- oda kettejükhöz, szóltál bele beszélgetésükbe.

Olyanba ütötted orrodat, amihez semmi közöd.

Máskor ne légy fogadatlan prókátor, ne fitogtasd erődet, védd meg magad azzal, hogy nem dumálsz bele rád nem tartozó beszélgetésbe.

Ha így teszel, nem üt senki kétszer állon, nem kell verned lányt.

Nagyzolni akartál a csaj előtt, azért mentél oda.

2019. máj. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Igazából a lány a hibás, nem elég, hogy lop, de még arra haragszik, aki beàrulja.

De ott rontottad el, hogy belementél és lefogtad és ütötted. Megkapta volna a büntetését enélkül is.

Egyébként én a helyedben atmennek normális suliba, egy jobb gimiben cigányokat sem fog látni, ez a primitív réteg, mint a lány nem lesz ott

2019. máj. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Összetett sztori.


A fogadatlan, kéretlen beleszólás és a tettlegesség két külön dolog. Ha a tolvajkának sértette a jogait, hogy beszól neki a fiú, akkor max elküldheti a pitschäba, de nem üti meg. Ha megüt valaki valakit, akkor kalkuláljon azzal, hogy a másik visszaüt, védekezik.

Önmagában azért, mert valaki fiú, nem kell tűrnie, hogy egy lány megüsse.

De!

A törvény is úgy rendelkezik, hogy az önvédelem tettlegességének mértéke legyen arányos, következésképpen, ha rádlőnek, visszalőhetsz, de ha hozzádvágja valaki a papucsát, akkor nem küldhetsz bele egy sorozatot a géppisztollyal.


Ergo: a csaj állonvágott, neked ezt jogod lett volna elhárítani, ellökni magadtól, rávágni a kezére stb, tehát arányos védekezést tanúsítani.

De amikor már valakik huzakodnak, marakodnak, mint két bolond kutya és nem bírnak leállni, az baj.

Persze ha a csaj se állt le, mert ezek szerint második attack is volt a hajtépés formájában, akkor azt is jogos visszaverni, elhárítani. A lényeg az arányosság és a dolgok nem összemosása. Hiába szólt be a kérdező kéretlenül, az még nem jogosítván az állonvágásra. Ahogy az sem jogosítván a hajtépésre, hogy visszaverte a támadást.

2019. máj. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Jól kicigányoztátok magatokat akár nyíltan, akár bújtatva.


Kérdező! Az említett leányzó ugyanúgy nem tehet arról, hogy roma családba született, mint te arról, hogy magyar vagy!

Nevelésbeli különbség sem nagy, ő a saját származására büszke, mint te is a tiedre.

Lehet, hogy számít a lány roma származása, neked viszont nem kellett volna cigánykodnod.

2019. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
35%

Szóval:

1. Odamentél kötözködni, amikor semmi közöd nem volt hozzá.

2. Aztán a saját bevallásod szerint "beszorítottad a két kézmosó közé és ütötted, egy idő után abbahagytad". Ez nem önvédelem, ez a tipikus "agresszív állat megver valakit" esete.


Teljesen jogos, hogy téged hoztak ki hibásnak, és ha annyira érzéketlen vagy hogy nem érted meg mi a különbség önvédelem és valaki megverése között, akkor remélem el is tanácsolnak és mész kisegítőbe tanulni, odavaló vagy.

2019. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

TILTAKOZOM!

"ha annyira érzéketlen vagy hogy nem érted meg mi a különbség önvédelem és valaki megverése között"

Ez nem érzéketlenség, hanem tudás hiánya, azaz ostobaság!

2019. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!