Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktathatnak 2,1-re?

Megbuktathatnak 2,1-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.-es diák vagyok egy szakgimnáziumban. Nos első félévben 3,45-re, most pedig 2,1-re állok. Tudom óriási a rontás, de ez köszönhető egyrészt a folyamatos lebetegedéseknek, másrészt meg segg hülye vagyok matekhoz. Lényeg a lényeg, a tanárnő ma lezárt mindenkit, és engem megbuktatott, mert hogy ebben a félévben szinte csak 1es dolgozatot írtam. Megteheti?

Kérlek a tanulni kellett volna kommenteket hanyagoljuk, így is 3,85 az átlagom, egyszerűen a matek a halálom. Köszi.



2019. máj. 27. 13:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy meg. Lényegtelen milyen az egész évi átlagod, ha egyszer - ahogy te is írod - ebben a félévben teli vagy egyesekkel. Ez gyakorlarilag azt jelenti hogy az éves követelmény igen jelentős részének nem tudtál eleget tenni, és ugye ezt jelenti a bukás.
2019. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Év végén az egész éves teljesítményt nézik tehát az előző fél évet is beleszámolják. Nyilván nagyban befolyásolja az hogy az előző fél évhez képest melyik irányban változnak a jegyeid. Mivel te rontottál, gyakorlatilag elindultál a lejtőn emiatt a tanár ezt veszi számba. Egyébként simán átengedhet 2,1 es átlaggal, node simán beírhat még egy egyest akár az órai munkádra is hogy nem figyeltél, rosszul teljesítettél az órai feladatoknál stb.. és ez már eleve rontott a helyzeteden. Megteheti ezt teljes joggal. Nyilván a tanár azért tette ezt hogy részt vegyél augusztusban a javítóvizsgán ahol megmutathatod azt hogy megtudtad tanulni az éves anyagot és kijavítottad a második fél éves teljesítményedet.

egyébként ha fordítva lett volna így, tehát fél évben lett volna rossz és ebbe a második fél évben javítottál volna akkor ilyen átlaggal valószínű átengedett volna mert látta azt hogy tanultál a hibádból és próbáltál tenni azét hogy meglegyen a jobb eredmény és ezt a tanárok nagyra értékelik ám.

2019. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2019. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
48%

1#

Ezt most nem teljesen értem. Manapság nem 2-es alatt buktatnak meg?

2019. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
60%

"Ezt most nem teljesen értem. Manapság nem 2-es alatt buktatnak meg?"


Nem, mivel nem - kizárólag - az átlag határozza meg a bukást. Rengeteg más tényező is befolyásolja a dolgot, azt pedig már egyenesen tanára válogatja ki melyiket és milyen súllyal veszi figyelembe.

Konkrétan olyan tanárt is ismertem aki akkor sem engedett át ha minden jegyed 5-ös lett, de az egyik dolgozatodra benyeltél egy karót. Az elv az volt hogy hiába tudtad jól az anyag nagy részét, ha van olyan témakör amiből nem tudsz legalább egy elégségest összehozni, akkor az azt jelenti hogy nem teljesítetted az éves követelményt.

2019. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%

pffff...

Azt hiszem van rosszabb a német rendszernél.:S

Magyarul total diktatórikus rendszer, és megbuktathatnak szubjektív módon pofára.

De jó hogy nem ma vagyok fiatal.

2019. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

"Magyarul total diktatórikus rendszer, és megbuktathatnak szubjektív módon pofára"

Nem igazán ezt írtam...

Ha az elégséges szintet minden anyagrészből hozza az ember, akkor nyilván nincs mi alapján megbukhat.

2019. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
51%
Nekem szimpatikusabb volt az a rendszer, ahol mondjuk történelemböl javíthattam a korábbi dolgokat, a számomra tanulhatóbb 1.-2. világháborús dolgokból.
2019. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nekem az egész trigometrika kínai, illetve még az eleje nem de ott kpatam 2db 1-est mert hiányoztam => úgy mentem be 1 hét után hogy első órán megiratqatta velem úgy, hogy nem is tudtam mi van. Most kérdeztem Tőle, hogy hogyan tudnék javítani majd az arcomba nevetett, és azt mondta sehogy, direkt meg fog húzni. Na mindegy, ezt beszoptam..
2019. máj. 27. 14:16
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rendszer kérdése, sosem volt előírás hogy szigorúan átlag alapján lehet értékelni a diákot. Most gondolj bele hogy valaki szorgalmasan végigtanulja az első félévet, színjeles a félévi bizonyítványa, majd egyetlen napot sem készül semmi másra a teljes második félévben, mondván meglesz neki a 3-as éves átlag akkor is ha mindenre karót kap. Mégis milyen alapon ne kéne megbukjon az illető diák?

És igen, nyilván ez egy sarkított példa volt, se látványosan bemutatja mi a gond azzal ha valaki csak az átlagra koncentrál.

2019. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!