Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetem, gyógyszeré...

Semmelweis Egyetem, gyógyszerészeti szak?

Figyelt kérdés
Mi a vélemény? Nehéz? Magolós, száraz? Van aki odajár, vagy ismeri a kart?

2019. máj. 28. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
A gólyatábor országosan az egyik legjobb ! Maga az egyetem rendkívül nehéz ! Az első félévben a csoport fele maradt meg. Nem lehet egy percet sem lazítani ! Már az is nagy dolog ha minden aláírásod meg mehetsz vizsgázni ! A tanárokban maximális jóakarat van ha látják hogy akarod küzdesz. Nagyon lényeges az előadásokon ill. gyakorlatokon állandó aktív részvétel !Sajnos semmilyen jegymegajánlás nincs ! Arra készülj fel,hogy sok helyen vannak az előadások gyakorlatok! Ha nem vagy pesti érdemes körbejárni a helyszíneket !Meg lehet csinálni csak nagyon álljál bele ! Még egy jó tanács decemberre próbálj meg minél több vizsgát betenni ill. a karácsonyi újévi ünneplést nagyon szolidra fogni ott nagyon sok nap elmehet a vizsganapokból !! Nagyon elfárad az ember félév végére kellene a pihenés de nem lehet ! Az a baj,hogy ez nem olyan mint sok egyetem ,hogy mehetsz tovább ha a kredited meg van !! Itt tantárgyaknak kell meglenni!!! Sok sikert még a szóbelikhez ! Figyelj rá ,hogy ne csak az emeltek menjenek hanem a többi is legyen 80% körül!!
2019. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
91%
Több ismerősöm is otthagyta már és átjelentkezett máshová, mert nem bírták azt a rengeteg tanulást. Az ő elmondásuk alapján az egyetem nagyon jó csak rendkívül sokat kell tanulni, nagyjából nincs életed Mellette.
2019. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
De gondolom, ez a másik 3 egyetem GYTK-ján is így van, nem? (Én most jelentkeztem Szegedre).
2019. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán a másik három gyógyszerészeti kar könnyebb egy kicsit a Semmelweisen gyakorlatilag kutató gyógyszerész képzés folyik !!!
2019. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Más tárgyakat is tanítanak a SOTE-n, amit más egyetem GYTK-ján nem?

Komolyan érdekel, mert én amúgy nem szeretnék gyógyszertárban dolgozni és kíváncsi vagyok erre.

De van bennem egy olyan érzés, hogy csak azért írtad ezt, mert a Semmelweiszre kell a legtöbb pont, orvosira is meg gytk-ra is és ebből mindenki azt hiszi, hogy a SE jobb, mint a 3 másik egyetem.

2019. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem akarok én senkit megbántani, hogy melyik egyetemre jár !A Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti kara a világ egyetemeinek a legjobb 200-ban van ! A tantárgyak ugyan azok, csak a kutatáshoz szükséges módszereket (maatek , biofizika ) szigorúbban veszik !!
2019. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

A valaszolo biztos minden kepzohelyen tanult mar azert irja ezt.

En szegeden vagyok negyedeves, es itt is kutatokat nevelnek minket sajnos, maskent nem is telik ki az 5 ev. Hvg ragsor alapjan mindig az szte allt az elso helyen gyogyszeresz kepzohelyek kozul, oktatoi es kutatoi szempontokat figyelembe veve. Ennek ellenere nem ajanlom, jottek at hozzank sote-sok megvaltasban remenykedve de egytol egyig azt valljak hogy barcsak visszamehetnenek tovabbi csuszas nelkul. Sajnos manapsag szivatas a hivatas szegeden, es a kevesbe fontos tantargyakra helyezodik a hangsuly, teljesithetetlen modokon. Ha ujrakezdhetnem, nem tennem.

Aki meg kutato akar lenni, az menjen inkabb vegyesznek vagy vegyeszmernoknek, sokkal jobb kilatasai vannak ezeknek.

2019. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2019. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze ez termeszetes, hogy egy olyan egyetem, ahol csak kutatassal foglalkozo karok vannak, az osszessegeben jobb rangsorbeli helyezest er el egyetemi szinten. De a Semmelweis nem csak GYTK. En a GYTK-ra mondtam kifejezetten, arra is rakereshetsz, ha van idod. Gyogyszereszkepzohely szempontbol Szeged van az orszagos elso helyen.
2019. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Ez annyira nevetséges, higy azt hiszitek, hogy majd kutatókat nevelnek belőletek, csak azért mert az alaptantárgyakat pl. Matek vagy biofizika keményen oktatják. Örüljetek neki, hogy jól megtanìtják, még akkor is ha először egy pain in the ass-nek tűnik! Egy gyógyszerész alap diplomával az életbe nem leszel kutató - mert ahhoz még tovább kell tanulnod! A tovább tanulásnál, értsd: phd, akár külföldön mindenki egyenlőről indul.
2020. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!