Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem tekintem meg az érettsé...

Ha nem tekintem meg az érettségit, attól még szóbelizhetek, ugye?

Figyelt kérdés

Emelt érettségiről van szó.


(Nem lett túl jó és attól tartok, hogy ha megnézném, minden életkedvem elveszne és még a szóbelire se mennék.)



2019. máj. 29. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha meg sem nézed honnan tudod?
2019. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A minimum megvan. Nem arra gondoltam. Hanem, hogy ha ott alá kell írni valamit, hogy megtekintettem, és ha nem megyek, akkor nem írom alá, ebből meg arra következtetnek, hogy nem érdekel és a szóbeli listából ki is vesznek... vagy ilyesmi :D
2019. máj. 29. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelező megtekinteni. De előnyt jelent. A szóbeli bizottság nem fogja tudni a pontszámodat. Tehát majd ha a bizonyítványt vagy a tanúsítványt kapod akkor tudod meg a jegyet.
2019. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját érdeked megtekinteni, lehet találsz olyan választ amit nem fogadtak el, pedig jó.

Egyébként semmi következménye nem lesz.

2019. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A szóbeli listából csak akkor vesznek ki, ha nem érted el a 12%-ot az írásbelin.

Ha nem mész el, akkor olyan leszel, mint egy strucc és egy birka keresztezése. Strucc, mert azt hiszed, jobb lesz az életed, ha negligálod, amitől félsz, és nem nézel oda, és birka, mert eleve lemondasz a fellebbezés lehetőségéről, pedig még az is lehet, hogy tudnál pontokat szerezni.

2019. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze, pláne, hogy a megtekintés a saját iskoládban lesz, a szóbeli meg ott, ahol írásbeliztél. Nem is fogják tudni, hogy láttad-e vagy sem.

Bár én a helyedben elmennék, mert így is, úgy is ki fog derülni az eredmény, de ha a szóbeli előtt megtudod, legalább azzal is tisztában lennél, hogy mennyire érdemes “teperni” a továbbiakban, tudsz-e javítani a jegyen.

2019. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy elmegyek megnézni, azért kíváncsi vagyok. De igazából pont arról van szó, hogy ha meglátom, el fog menni a kedvem és nem fogok teperni a szóbelin xD Pedig most minden erőmet bele akarom adni. Bár októberben újra fogom írni mindenképp, de akkor sem akarok most már kihátrálni a szóbeli alól.


A másik ok, amiről szó van, egyébként az, hogy pár éve már befejeztem a gimit és én akkoriban nagyon nem ilyen pályára készültem. Gimiben 4-es, ötös voltam kémiából (de nem voltak komoly kémia óráink), de sose értettem igazán és humános beállítottságú voltam inkább. A lényeg, hogy a dolgozatok megtekintése pont a volt sulimban van és félek attól, hogy egy volt tanárom lesz bent, aki meg simán megláthatja, hogy hány százalék lett és nem akarom mások lesajnálását.

2019. máj. 30. 18:38
 8/12 anonim ***** válasza:
És ha lesajnál, kit érdekel? Nem fogsz vele találkozni meg egyébként nem lekezelésnek szánom, de rajtad kívül több száz, ezer diák ballagott már el onnan, lehet, hogy nem is emlékszik már rád a tanári kar. De ha mégis, biztosan nem azzal lesznek elfoglalva, hogy “nézzétek, XY újraérettségizett és milyen gagyin sikerült, hú de ciki”, van a tanároknak elég feladatuk enélkül is. Hidd el, inkább a jelenlegi diákjaik némelyikéért aggódnak a már végzettek helyett.
2019. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Átérzem, a szakmaimat én sem akarom látni, attól félek, hogy még szóbelizni se mehetek, ott nem 25p a kettes, na...

Menj el, azért, nézd meg, én is ezt fogom tenni!

2019. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

"Nem kötelező megtekinteni. De előnyt jelent."

Semmiféle előnyt nem jelent. Sőt. Ha tudja előre, hogy nem valami jól sikerült, és nem szeretné, mert esetleg elvenné a kedvét a folytatástól, akkor nagyon is jól teszi, ha nem nézi meg, hiszen teljesen mindegy, hogy hány pontot szerzett, az a lényeg, hogy a szóbelin minél többet szerezzen.


"még az is lehet, hogy tudnál pontokat szerezni"

Nem valószínű. Kár belemenni egy fellebbezési ügybe, mert csak elveszi az energiát a készüléstől, eltereli a figyelmet, fölösleges stressz. Nem valószínű, hogy hibáztak, hiszen eleve az első javító is tudta, hogy mit csinál, ráadásul van a javítóknak valami főnöke is, aki csekkolja, hogy jól javítanak-e a hozzá beosztott javítók, és ha bármi probléma felmerül, együtt döntik el, hogy mi legyen - miért döntene egy harmadik tanár máshogy? Azért elég egyértelműek a javítókulcsok.

2019. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!