Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Tudományegyetemen,...

A Szegedi Tudományegyetemen, vagy a SOTE-n éri meg jobban védőnőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Mindenféle tapasztalat érdekel. A képzés minőségérôl, a szak elvégzése utáni lehetőségekrôl,de azzal kapcsolatban is, hogy milyen az egyetemi hangulat,légkör, stb.

És milyen Pesten, illetve Szegeden egyetemistának lenni?



2019. máj. 31. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Sehol. komolyan mondom menekülj ettől a szaktól.
2019. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért mondod ezt?
2019. máj. 31. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Én Szegeden, de nem védőnőnek tanulok.

Budapesthez közel lakok, de nem bánom, hogy nem oda járok. Szerintem a nagyvárosban elvesznek az emberek.

Szeged fiatalos, hangulatos város, sok kikapcsolódási lehetőséggel (sport, színház, kocsmák, klubbok, SZIN, SZEN, mozi, Árkád, múzeumok/kiállítások, egyházi közösségek, sportrendezvények), jó tömegközlekedéssel, bicikliúttal. Az éttermek, cukrászdák, menüs helyek nem olyan drágák, de az albérletek sem, mint Bpen. Nem kell nagy távolságokat megtenni és órákat utazni.

2019. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1es vagyok..mert ez a hivatásom..és messze nem olyan könnyű és édes mint amit az egyetemen előadnak. Félévente halálos fenyegetés, annyi papírmunka hogy látogatni nem nagyon marad időd, állandó harc a családsegítővel, a gyámüggyel és a családokkal is. Emellett ,ha vidéken dolgozol, mint én, és nincs kedved saját pénzből állni a benzint, akkor tekerhetsz biciklivel, amiről nem egyszer szedtek már le a kóbor kutyák. Emellett mehetsz hóviharban, 40 fokban, nincs olyan hogy te most nem mész. Ha újszülötted jön haza, nincs ünnepnap, szabadság, menned kell látogatni.
2019. jún. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 keszi88 válasza:

Szeged. Jobb az oktatás színvonala.

Élhetőbb a város.Védőnőből hiány van, így elvileg állásod lesz.

Nagyon más az oktatás -és a munka miután vègzett az ember. Az első jó èv kemény gyakorlatban ...nem mondom h megbántam h védőnőként végeztem de 9 év óta is rengeteget változott már a szakma, most az a fontos h ledokumentáld,iktasd, időre kèsz legyél a szűrővizsgálatokkal...messze nincs idő bizalmi kapcsolat kialakítására, a családokra...

Viszont a fizetés elvileg több lesz,július 1 től már a szakdolgozói bértábla alapján érkezik majd...

2019. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!