Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a pilisvörös...

Mi a véleményetek a pilisvörösvári Friedrich Schiller Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Én jókat hallottam róla, színvonalas iskolának írják le, ahol nagyon jól meg lehet tanulni németül (nekem ez a legfőbb célom). Megéri kijárni Budapestről?
2019. jún. 1. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
16 év alattiaknak nem való
2019. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Én itt élek Vörösváron.Nagyon sok volt osztálytársam ment ide gimibe..Mind eljött onnan és rettentő rossz véleménnyel voltak róla.Illetve a tanárok sem a legjobbak sajnos.Többségük pofára osztályoz.Ennek 3-4 éve.Remélem azóta változott.Nem lebeszélni akarlak róla,de ha csak nyelvtanulás a cél érdemes inkább egy jó nyelviskolába elmenni.
2019. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Én is vörösvári vagyok, húgom oda jár suliba. Nem ajánlom. Gyakoriak a tanárváltások, és finoman fogalmazva nem az elit jár oda. Sajnos a nyelvtanítás sem olyan színvonalas, volt szerencsém német C1-es tanfolyamon több olyan emberrel összetalálkozni, akiknek nem sikerült 6 év erőteljes német (tantárgyak nagy része németül ugye...) után lerakni a C1-et.

A felvételijük pedig az érettségin bukott el, mert a tanárok nem magyarázták el nekik a pontszámítás lényegét és megcsináltattak sokakkal egy német emelt érettségit pluszba, csak épp az a német C1 mellett már nem számított pluszpontnak. :/

2019. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Nemet nyelv tanulas szempontjabol jo viszont az erettsegid emiatt rossz lesz es nem feltetlen a nyelv nehezsege miatt hanem mert magolva fogsz tanulni pl. torit.

Ha tudod milyen iranyba szeretnel menni es ehhez kell a nemet akkor jo de pl real iranyba orvosi, stb nem jo. Kemia, biosz, fizika oktatas nagyon gyenge. Sok felesleges tantargy is nemetul van pl. Muveszet tori, nepismeret es a tanarok nem erzik hogy nem ezekre a tantargyakra kene fektetni a hangsulyt. Nemet erettsegi kozepszinten borzalmas mivel olyan mintha ketto tantargybol erettsegiznel, ez valojaban az mint a magyar erettsegi tehat elkell olvasnod konyveket, verset elemezni stb vsak nemet nyelven, ezert erdemes itt emellett sima emelt nemetet is letenni mert csak nemet nyelvrol szol, konnyebb es jobb eredmeny szuletik.

2019. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!