Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így, betekintés után vélemény...

Így, betekintés után vélemény az egész érettségiről? Szerintetek mennyire volt könnyű a biosz és a kémia?

Figyelt kérdés
Az iskolámban egész sok jó eredmény született (70+), ami miatt már esküszöm azt az érzést kelti bennem, hogy még 440 sem lesz elég vidékre... (DOTE-ra mondjuk) Nem szeretnék senkiben sem felesleges idegességet kelteni, ne támadjatok ezzel pls.:D

2019. jún. 3. 22:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a biosz 69 lett, a kemia 52.. Sok mindenkitol hallok hideget es meleget, szerintem a tavalyitol maximum nehany pontos elteres varhato.
2019. jún. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%

Felesleges ilyeneket írni. Hogy gondolhatod komolyan, hogy egyetlen iskola tanulói reprezentatív eredményekkel bírnak az össes érettségizőre vonatkozóan?

Ez alapján nem lehet messzemenő következtetést levonni és rettenetes hülyeség azt állítani, hogy 440 pont sem lesz elég Debrecenbe (ahol tavaly 423 pont volt, Pesten kellett 441!).

Jó lenne kicsit leszállni a földre, mind izgulunk és félünk (ki jogosan, ki kevésbé), de azért maradjunk már meg a racionalitások talaján is.

1 hónap múlva meg majd jönnek az olyan kérdések, hogy a 450 pont elég lesz-e bejutni Pécsre...

2019. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%
70+ azt a mindenit ,hát ha neked az jó ,akkor sok sikert. Valószínűleg ezek nem emelt eredmények.Valószínűleg azért lett a jobb szakokon csökkentve a pont is ,mert olyan jók lettek,amúgy még a 80 % os érettségik is gyengék ,ha duplázól maximum 320 + 1 közép nyelvvizsga 344 hát még az sincs nagyon 440
2019. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

nyilván emelt eredményekről beszélek, ha orvosi a téma. És 90-es közepek mellett igenis jó a 70+os emelt írásbeli szerintem, főleg azok után, hogy a kémia után rögtön azt olvastad mindenhol, hogy borzasztó. Mindegy, mert amúgy engem csak azért rémisztett meg, mert az én iskolámból (nem az, hogy rossz, csak mondjuk nincs benne az országos toplistában) különösen jól sikerültek, és eddig pedig nem volt ennyire jellemző. Bocsánat, akiben feszültséget keltettem.

((és ha közép eredmények lennének, szerintem ott a 90 feletti a jó.))

2019. jún. 5. 15:59
 5/27 A kérdező kommentje:
és a minimum ponthatár nem mond el sokat.. szerintem.
2019. jún. 5. 16:01
 6/27 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben érettségizőknek is elég jól sikerültek az érettségik,ráadásul tavalyhoz képest többen is jelentkeztek,úgyhogy bennem is van egy ilyen típusú félelem,hogy nagyon sokat fognak nőni a ponthatárok,de azért a 440 szerintem is eltúlzott...vagyis nagyon remélem hogy az :D. Egyik nap pont erről beszélgettem a különtanárommal és ő azt mondta hogy 435 feletti ponttal (valószűleg annyi lesz nekem,még a biosz szóbelim hátra van) nyugodtan alhatok (Debrecen szerepel nekem első helyen), de szerintem aki 430 körüli pontot összegyűjtött annak is nagyon nagy esélye van bekerülni.
2019. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"(...) mert olyan jók lettek,amúgy még a 80 % os érettségik is gyengék ,ha duplázól maximum 320 + 1 közép nyelvvizsga 344 hát még az sincs nagyon 440"

Te nem nagyon vagy képben. Egy, érettségiztél te már kémiából, hogy így degradálod? A 80% még középszinten is 5-ös (azaz szép eredmény), nemhogy emelten.

A másik, hogy számolni se tudsz nagyon. Elfeljtetted hozzáadni a +100 pontot a 320-hoz. Nyelvvizsgáért meg semmi másért meg nem jár már több pont. Tényleg nincs 440, de ha valaki "vidékkel" is megelékszik, annak elég lehet. Másfelől pedig ha a többi tárgyól is jó, tanulmányi pontokkal lehet akár 440 is.

2019. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
6-os, ugyanez nekem is a mentalitásom. :D tisztában vagyok vele, hogy valamennyire szürreális, amit feltételezek, de mivel rólam van, simán esélyes sajnos.xd De remélem feleslegesen agyalunk ezen, neked pedig gratulálok már ehhez a teljesítményhez! :)
2019. jún. 5. 17:09
 9/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen,remélem évfolyam/csoporttársak lehetünk szeptembertől! :)
2019. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan sok az a 70 pont orvosira... Nekem anno 94% lett az egész. És még így is aggódtam,hogy nem jutok be. Sokkal lejjebb vitték akkor a színvonalat, ha már ennyi elég:/
2019. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!