Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így, betekintés után vélemény...

Így, betekintés után vélemény az egész érettségiről? Szerintetek mennyire volt könnyű a biosz és a kémia?

Figyelt kérdés
Az iskolámban egész sok jó eredmény született (70+), ami miatt már esküszöm azt az érzést kelti bennem, hogy még 440 sem lesz elég vidékre... (DOTE-ra mondjuk) Nem szeretnék senkiben sem felesleges idegességet kelteni, ne támadjatok ezzel pls.:D

2019. jún. 3. 22:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Barátnőm most csinált bioszt. 63 pontja lett és csak 1 hónapot készült. 6 évvel ezelőtt érettségizett és akkor sem járt biosz faktra. Persze ő nem orvosira készül. Szóval aki orvosira készül, annak elvárható a 80-90 feletti teljesítmény. Véleményem szerint.
2019. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

10-es, ha te a 94%-oddal aggódtál, az csak a személyiséged miatt lehet :)

gondolom, most jön az, hogy akik nem duplázva jutnak be, azok meg sem érdemlik, hisz egy 75ös emelt sehol sincs a 90hez. nekem erről az a véleményem, hogy majd az egyetemen kiderül, ki hova való és mire képes, ne mondjuk meg előre. illetve az, hogy szerintem ha valaki hagyományos pontszámítási módszerrel jut be, az azt csak azt sugallja, hogy több felé is tud koncentrálni és készülgetni. ((mondjuk nem nagy kunszt szerintem 90 körüli eredményeket produkálni középszinten))

2019. jún. 6. 21:34
 13/27 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem,hogy az évvégi jegyeket a tanár dönti el. Az emelt erettsegit nem. Tehát simán kedvezhet a diákjának...
2019. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak egy gyengécske érettségit tudsz összehozni és be is jutsz. Akkor szenvedni fogsz...érteni is kell amit csinálsz... Ha végig 5ös voltál mindenből akkor elvárható érettségin is a jó eredmény. Egyébként meg fura..
2019. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Engem SOTEn addig kérdezetek anat vizsgán, hogy a végén feladták, hogy nem tudnak rosszabb jegyet adni az 5-nél. Mások meg a kettesért szenvednek, mert úgy is jutnak be.. Szóval persze. Ellehet végezni, vért izzadva de ellehet úgy is, hogy egyszerűen...Szóval valaki oda való, valaki meg nem.
2019. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
én amondó vagyok, majd rájön mindenki arra, hogy ki mire 'való'. lényeg, hogy te megnyugodhatsz, hogy odavaló vagy
2019. jún. 6. 21:53
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez nem feltétlen igaz. Engem is savaztak itt, mert a közepeim 90 fölé sikerültek, a kémiám meg csak 72-re és mégis 453 pontom lett és hogy ez mennyire nem igazságos, mert így nem feltétlenül a jó emelteket írók kerülnek be. Fölösleges ezen rugózni, mert nem lesz sok köze mondjuk az anatómiának az érettségihez. Köszöntem szépen a relatíve rossz kémia érettségimmel is jeles anat szigót produkáltam, a 470+-os hiperszuper emelteket író csoporttársam meg nem jutott túl az első éven. A 4 év alatt mindig 4.5 fölött volt az átlagom. Annyira mindegy ki hogy jut be, csak jusson be.
2019. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen, ugyanez a véleményem, de igazából nem szerettem volna vitába szállni.:D Mert látom, hogy valaki szerint a fél orvosi kar buta.. hiszen csak 420-440 valamiért a ponthatár :)
2019. jún. 6. 23:03
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a 420 pont sem olyan egyszerű. Szerintem aki bejut bármelyik orvosira, az meg is érdemli, hogy ott legyen. Sok munka van benne. Amúgy sem az érettségi dönti el, hogy valakiből jó orvos lesz-e vagy egyáltalán képes-e végigcsinálni az egyetemet. Az majd ott kiderül. Mindenesetre mi mindent megteszünk, hogy először ez sikerüljön. Teljesen természetes, hogy izgulunk a ponthatárok miatt. Ez azért van, mert ez egy fontos dolog, sok múlik rajta, később, majd ha meglesznek a ponthatárok, biztos nevetni fogunk az aggodalmon, de most ez van. Nem kell a másikat bántani, kérdező, én veled vagyok, én is nagyon félek, állandóan számolgatok. Szinte biztos vagyok benne, hogy emelkedni fognak a pontok, de kétlem, hogy 440 ne lenne elég vidékre. Én arra tippelek (persze ez csak egy megérzés), hogy 445 körül lesz a SOTE. Az én osztály- és évfolyamtársaimnak is nagyon jól sikerült és szerencsére nekem is, szerintem idén talán könnyebb volt egy kicsit, mint a korábbi években. De persze ez majd kiderül, addig is hajrá mindenkinek a szóbelin! :)
2019. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

7esnek , miért ne lennék képbe? középszinten miért járna +100 pont? xdddd te okostojás toni

Amúgy meg iparbiztonságot tanulok ,ami kőkemény kémia ,de biztos a középiskolás kémia az nagyon nehéz ,ja nem.

2019. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!