Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan a BGE-PSZK,...

Tényleg olyan a BGE-PSZK, mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
Egyik volt osztálytársam jár oda és folyton arról beszél, hogy milyen nehéz meg a ZH-kat, illetve vizsgákat lehetetlen teljesíteni, max csalással, mert rossz a rendszer. Kb minden tárgyból bukik. Én ezt nem tudom elhinni. AKI ODAJÁR, tudna részletesebben kitekinteni erről, hogy mi az igazság?

2019. jún. 4. 15:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Aki kudarcokkal van tele, az ő véleményét is meghallgatom, kérem maradjatok objektívek és részletesek, nagyon kíváncsi vagyok.
2019. jún. 4. 15:47
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Igen a BGE aztán arról híres,hogy teljesíthetetlen követelmények vannak...:D Én azt látom,hogy a legtöbben mindennel foglalkoznak kivéve a tanulással, aztan vizsgán az előtte nap megírt puskaban bíznak. Ne hallgass rajuk, simán teljesitheto... Volt osztálytársam kb szart se tanul es félév csúszással ugyan de vegezni fog.
2019. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1-2 tárgy volt ahol tényleg szemetebb ZH vagy vizsga volt, de nem teljesíthetetlenek azok se. Simán el lehet végezni puskázás nélkül is, csak akkor nyilván tanulni kell. Lehet volt osztálytársadnak nem megy csak a szak aztán azért fogja mindenre és mindenkire.
2019. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez biztos így van? Tudnál részletesebben írni erről? de mostanában folyton azt mondja, hogy mindenki kb. úgy jön ki, hogy bukott. év közben nem nagyon tanult. mi az igazság?
2019. jún. 4. 16:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Meg azt mondja, hogy a feladatok jellege nem köszön vissza a vizsgán, órákon /könyvben teljesen mások vannak. Nagyon érdekel, hogy mi az igazság.
2019. jún. 4. 16:43
 6/16 A kérdező kommentje:
Főleg 2. évesek véleményét várom
2019. jún. 4. 16:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg olyanokat hallok tőle,hogy elmegy vizsgazni es "sír" nekem hogy semmit sem tud, az eszebe se jut hogy elo kene venni a konyvet....Vegen pedig hazajon egy hármassal...Ugy nehéz ha evkozben bulibol buliba jar az ember és órára is max akkor megy ha tutira van katalógus. 3-4 hét alatt megtanulni 8-10 tantárgyból az éves anyagot nem könnyű.
2019. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De általánosságban is tudsz mondani, vagy ismered az embereket, hogy milyenek? Biztos, hogy így van? Valóban ennyire könnyű, csak későn kezdenek el tanulni?
2019. jún. 4. 16:55
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló vagyok, én most 1 éve végeztem, de nem hiszem hogy azóta nagy változások lettek volna. Tanártól is függ, hogy mennyire nehéz egy tárgy meg ha más tartja a szemináriumot mint aki a vizsgát állítja össze lehet egy minimális eltérés, de semmi olyan hogy ő az életben nem látott hasonlót se (ha több tanár tartja a szemináriumokat, mert pl alapozó tárgy és sok a gólya akkor is egyezetnek folyamatosan, hogy mindenki kb ugyanazokat a részeket vegye át, ugyanazokat a feladat típusokat gyakoroltassa többet stb). Órai anyagokból tanultam, könyveket nem igazán szereztem be, de ha vki bejár órára és jegyzetel abból át lehet menni. Nem közgáz suliból mentem, de mégis el tudtam végezni a psz-t csúszás nélkül, szimplán mert készültem a vizsgákra. Az egész karról nem tudok nyilatkozni, de ismerősi körben a többség időben vagy egy szemeszter csúszással végzett, néhány hallgatót tudok aki most fog államvizsgázni, de ők nem is siettek elvégezni. A számviteles tárgyakra főleg igaz, hogy ZH/vizsga előtt 1-2 nappal azért már nehéz bevágni az elmélet és begyakorolni a gyakorlati részt, de semmi teljesíthetetlen nincs a szakon. Azért bukik mert cseszik tanulni és inkább hibáztatja az egész kart miatta. Azért összeesküvést nem kell látnia mindenben, nem az a "rendszer" célja titokban, hogy mindenkit megbuktassanak.
2019. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, ment a zöld! még várok tapasztalatokat!!
2019. jún. 4. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!