Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisegítene engem egy Fazekasos...

Kisegítene engem egy Fazekasos diák?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem a Debreceni Fazekas Mihály Gimnáziummal kapcsolatban, és nagyon örülnék ha valaki tudna nekem ezekre válaszolni. 1. A Fazekasos diákok többsége melyik koliba jár, illetve melyik kolit érdemes választani?

2. A humán, 4 éves tagozaton a törit és a magyart tanulják a diákok emelt szinten 9-10.-ben igaz? És faktválasztàsnál le lehet e ezeket adni, és mást felvenni?

3. Jó e a francia oktatás a humán, és a matek-fizika tagozaton (4 évesen)

4.Mennyire befogadó a közösség?

Előre is köszönöm a segítséget🤗



2019. jún. 4. 19:58
 1/1 anonim válasza:

Szia!


1.Sajnos erre a kérdésre nem igazán tudok válaszolni.


2. Humános vagyok (4 évfolyamos). Magyarból nincs emelt óraszám, töriből pedig csupán +1 órával van több a héten, DE ettől függetlenül jóval erősebben tanuljuk ezt a két tárgyat. Faktnál nem lehet leadni, illetve 11-12.-ben növelve is lesz ezeknek az óraszáma. Más faktot viszont lehet választani.


3. Mat-fizen nem biztos, hogy lesz francia, de elméletileg választható. Mindenesetre ott gyengébb, mint humánon. A különbség az, hogy humánon minden nap (tehát heti 5x) van francia, ebből az egyiket lektor tartja, míg mat-fizen csak 3 óra van egy héten a választott nyelvből (illetve angolból is, nálunk viszont heti 4 van) és nincs lektoros óra.

Humánon a francia...igazság szerint a spanyolosokhoz képest (osztály másik fele) kicsit lemaradottnak érzem magunkat, de így is rengeteget kell tanulnunk, sok a dolgozat, sokat gyakorlunk az órákon, a szókincs tanítása sincs elhanyagolva, szóban is sokat felelünk...stb.


4.Szerintem az iskolaközösség nagyon jó, de természetesen itt is akadnak kevésbé kellemes emberek. A hangulat egészen családias, a tanárok is törekszenek a diákok jó kedvre derítésére és emellett a igyekszenek a legjobbat kihozni belőlük (már amelyik...azért van pár kivétel :'D).


Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátot! ^^

2019. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!