Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a szóbeli érettségin olyan tételt húzok, amit nem tudok?

Figyelt kérdés
Nem azért nem tudok, mert nem tanultam már meg egyszer, csak nem emlékszem rá olyan jól,s nehéz is. Gyakran leblokkolok vizsgahelyzetekben, s olyan, mintha tényleg nem tudnék semmit. Emelt szóbelire értem.

2019. jún. 5. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Többnyire az szokott lenni, hogy újat húzol, de akkor már talán max 3-ast kaphatsz. A mostani szabályokkal nem igazán vagyok tisztában, de nagy átlagban ez szokott lenni.
2019. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugi. Lesz 30-60 perc készülési időd. Ezalatt kidolgozhatod a tételedet. Ha kimész és leblokkolsz, akkor már látni fogják, hogy vannak dolgok a papírodon, és legfeljebb azt elkérik és belekérdeznek.
2019. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem tudsz a tételhez annyit mondani, ami eléri a szóbeli összpontszám 12%-át, akkor egyszer húzhatsz póttételt. Ez esetben a szóbeli minősítést a póttételre adott felelet alapján kell kialakítani úgy, hogy az elért pontszámot meg kell felezni és egész pontra fel kell kerekíteni, majd a százalékos minősítést és az osztályzatot ennek alapján kell kiszámítani.
2019. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom amit az előző írt csak magyarul: ha kettest nem tudsz belőle összeszedni, akkor húzhatsz egy másik tételt, de akkor a maximum pontszám amit el tudsz érni nem 50 lesz, hanem 25.
2019. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Akkor ilyenkor 25-nek kell a 12%-át elérnie, hogy ne buktassák meg? Én tavaly érettségiztem, szóval engem nem érint, csak kíváncsi vagyok :D
2019. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: ezt mondjuk én sem tudom. :D
2019. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, a felezéskor is az eredeti pontszám 12%-át kell elérni, és persze felezés után összesítésben a 25%-ot.

Az a pontszám vagy 50, vagy nem, a tantárgyat nem tudjuk.

2019. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!