Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfelejtettem bemenni az...

Elfelejtettem bemenni az angol érettségi szóbelire, mit lehet tenni? Hogyan igazolható? SOS

Figyelt kérdés

Már van előrehozott középszintű angol érettségim, most van a rendes érettségi, és az emelt szóbelire elfelejtettem bemenni, mert egy idióta barom vagyok. Nem tudtam, hogy ma van.


Az írásbelim természetesen megvan.


Azt mondták telefonon, ha mondjuk holnap viszek egy igazolást és egy kérvényt írunk, akkor el lehet napolni az én szóbelimet, ha volt rá nyomós okom. De nem volt rá. Én borzasztóan sajnálom, hogy rám várt a bizottság valószínűleg, és hogy újra össze kéne ülniük a felelőtlenségem miatt, de mégis vajon meg lehet ezt oldani?


Nem tudok igazolást szerezni, már nem rendel a helyi orvos ma. Van valami egyéb ok amivel tudnám igazolni? Tudom, nem szép dolog, de ha van mód rá, hogy helyre hozzam a hibámat, akkor szeretném helyre hozni.


Ha pedig nincs rá mód... Tegyük fel ezt elbuktam, hónapok múlva amikor jön a kövi érettségi időszak, akkor újból meg kell írnom az írásbelit, annak ellenére, hogy már egyszer megírtam?



2019. jún. 5. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan tudnád igazolni, de ha nem engednek most szóbelizni, ősszel mehetsz újra és akkor elég csak a szóbeli. És akkor már nagyon figyelj, hogy melyik nap van!
2019. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A legujabb szabály szerint nem tudsz menni osszel, csak a rendes erettsegid alatt (tehat ha most 11.-es vagy akkor csak mikor a magyart meg a torit is irod)

Sajnos en sem orultem ennek at uj rendeletnek

2019. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tizenkettedikes vagy ?
2019. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj be azonnal a körzeti orvoshoz és kunyerálj ki egy igazolást.
2019. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tizenkettedikes vagyok. Azt mondom, hogy már megvan a középszintű érettségim angolból, most csináltam volna az emeltet. Hát Ahogy olvasgatok, ezt nem úszom meg.
2019. jún. 5. 15:59
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Ezen nincs mit igazolni... Már bocs, de ezért hívják érettséginek és nem éretlenséginek. Az emeltem megbuksz, és kapsz egy papírt, hogy egy alkalommal ingyenes javítót tehetsz. Az előrehozott kerül a bizonyítványodba, és ősszel ismét jelentkezhetsz az emeltre. Az írásbelit újból meg kell írni.

A bizottság biztosan nem fog újból összeülni a kedvedért, max. ha tényleg nyomód okod lett volna, akkor beosztanak másik vizsganapra, amikor még működik a bizottság. Ha már befejezték a vizsgáztatást, arra a vizsgaidőszakra nem hívják össze őket újból.

2019. jún. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy elfelejt egy ilyen dolgot az ember! Kezdjük itt a történet kibontását!


De, ha el is hisszük, hogy létezik olyan hülye ember, aki egy időpontot, amely az egyik legfontosabb az életében nem tud megjegyezni... nos. Akkor az iskola is hibázott, mert nem tartották be a protokolt? Felhívtak, hogy hol vagy? Kerestek? Mert aki nem jelenik meg azt keresik! Így volt ez már 25 éve is, amikor én érettségiztem!

2019. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem létezik ilyen protokoll, soha nem is létezett, nem is lehet elvárni.

Nem is tudják a telefonszámát.

Lehet, hogy 25 éve valaki csinált ilyet a te iskoládban a "házi" érettségin, de az személyes szívesség volt. Akkor se volt ilyen protokoll. Nincs az emelt vizsgahelynek felelőssége abban, ha valaki nem jelenik meg.

2019. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi lett kérdező, intéztél valamit?
2019. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem intéztem semmit, elfogadtam sorsomat, viszont azt megnyugtató olvasni, hogy azt mondjátok, hogy ingyenesen kijavíthatom ezt a hibámat, mondjuk ha fizetős lenne, akkor is megcsinálnám.


Hogy lehet elfelejteni? Úgy, hogy a papíron, amit kaptam, össze-vissza, nem időrendi sorrendbe voltak a dátumok, és együtt voltak az írásbelis dátumokkal, ezért kissé megzavart az elrendezés, és azt hittem, hogy az első érettségi szóbelim 11-én lesz, ezért addig nyugodtan pihentem otthon, mondtam is magamban: De elfárasztott az írásbeli, most ezt kipihenem, 11-én érettségi, úgyis egész életemben dolgozni fogok, kicsit foglalkozom magammal is.


Erre telefonáltak 3-4 órával az angol szóbeli kezdete után, hogy miért nem jelentem meg, illetve, hogy be tudok-e gyorsan menni. Azt mondtam, hogy hát be tudok olyan 2-3 óra alatt beérek, mert elég ritkák a buszok, igen csak messze lakok. Mire ők azt mondták, ezt nem várják meg(nyilván).


Szóval nem, nem intéztem semmit, ez a hajó már elsüllyedt a kapitánnyal és a szóbelimmel.


Megértem itt a tapintatlanabb válaszolók hozzáállását, elismerem, hogy hibáztam, meg a felelősséget is vállalom. Csak gondoltam nem árthat, ha azért megkérdezem, hátha, hátha azért mégis van remény, de nincs.


De mint mondtam, nem olyan hatalmas gond ez. Van már angol érettségim, ha a többi szóbelin megeröltetem magamat (3 tárgyból emeltezek egyébként), akkor még össze tudom szedni a pontszámot, ami feltételezhetően elég lesz ahhoz, amit szeretnék.

2019. jún. 8. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!