Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimiben 4-es átlag jónak...

Szakgimiben 4-es átlag jónak számít?

Figyelt kérdés
8.-ban 3,5 voltam. Nem szerettek a tanárok meg az osztálytársaimmal sem voltam jóban. Most CAD-CAM infó szakon minimális tanulással kérek 4-es, de anyukám mindig zaklat ezzel hogy nem jó.

2019. jún. 7. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség mindenből kiválónak lenni. Semmi értelme, akkor, ha tudja az ember hogy a jövőben mivel szeretne foglalkozni. Ha te biztosan tudod, hogy infós vonalon mennél tovább, akkor irodalomból, töriből meg hasonló tárgyakból teljesen felesleges kettesnél jobb jegyre törekedni, mert csak az idődet fecsérled a tanulással. (Ha mész majd főiskolára, ott majd biztos hogy megérted amit most írtam. A diákok kb. 10% próbál mindenből minél jobb lenni, 40%-a csak a könnyű tárgyakból illetve amik érdeklik próbálnak jó eredménnyel vizsgázni, a maradék 50% meg próbálja elérni azt az átlagot aminél még nem rakják át önköltségesbe. Ennek oka, hogy félévente kb. annyi tananyagot kellene megtanulni, mint amennyit érettségire kell összesen.) De ha most még nem tudod, hogy melyik tárgyak fontosak a számodra, akkor sem feltétlen kell törekedni 4-esnél jobbra. Továbbtanulásnál a 9-10-es eredmények nem számítanak.
2019. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az átlagot nem szakmai tárgy húzza le, akkor teljesen jó.
2019. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!