Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középszintű magyar és...

A középszintű magyar és történelem szóbeli érettségin van forrás, vagy csak a témát kapom meg amiről beszélnem kell?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy irodalom, nyelvtan és történelemhez középszinten kapok-e forrást amiből a minimum pontszámot össze lehet hozni, vagy csak egy üres lapot lepecsételve és a téma megnevezésével?

Nyilván olvasgattam a tételeket, valamilyen szintű tudást azért már sikerült felhalmoznom, de megnyugtatna ha lenne ott egy forrás amiből megvan a kettesem. :)


Illetve emellett az is érdekelne hogy hány pontot kell elérnem az említett két tantárgyból szóbelin minimum? Az írásbelinek és a szóbelinek összesen meg kell lennie a 38 pontnak ha jól tudom. De az írásbeli nekem mind a kettő 60 pont feletti lett, ezért hogy átmenjek, elegendő elméletileg a minimum pontszám szóbeliből hogy átmenjek. Ez mennyi lenne?



2019. jún. 7. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Kapsz forrást. Pl. szöveggyűjteményt, adott regényt.

Történelemből meg hasonlóan néz ki, mint az írásbelin szereplő források.

2019. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és szóbelin is 12%-ot kell elérni. Ez 50 pont esetén 6 pont.
2019. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Irodalomhoz használhatsz szöveggyűjteményt,vagy köteteket.. Törihez lesz valami forrás,meg térképet is használni lehet (ha jól tudom).
2019. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :)

Ez esetben nem tűnik túl nehéznek a szóbeli..

2019. jún. 7. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Irodalomhoz: csak a szöveget kapod meg, amit elemezned kell (szöveggyűjtemény)


Töri: térkép + források (képi vagy szöveges)

sőt, ha nem használod őket, kemény pontokat vonnak le, mert értemezni és elelmezni kell mindet

2019. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom együtt megyünk a kettesért letsgo
2019. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!