Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek biológia...

Hogyan készüljek biológia OKTV-re?

Figyelt kérdés

11.-es leszek és nagyon szeretnék indulni az OKTV-n, pont most jön a nyári szünet úgyhogy bőven lenne időm készülni a versenyre,vagy legalábbis megbarátkozni a feladtípusokkal.

Azonban nem tudom, mi alapján készüljek. Először nézzem át a Mozaikos tankönyvben lévőket és utána oldjam meg az összes korábbi versenyfeladatot?

Esetleg szerezzek be valamilyen érettségire felkészítő könyvet amiben részletesen le van írva a tananyag?



2019. jún. 8. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire felkészítő könyvet érdemes beszerezni, főleg ha alapból is biológiából szeretnél majd érettségizni.

Én a Panemsulis "Biológia középiskolásoknak, érettségizőknek"könyvből tanultam (nagy zöld könyv), elolvasgattam, kijegyzeteltem a nagyrészét, amit fontosnak találtam. Szerettem ezt a könyvet, mert szerintem jól le vannak írva a dolgok, bár volt pár hiányosság, amiket a Mozaikos könyvekből szedtem össze.


Ha nem értettem valamit, akkor nekem az is segített (nyilván azon kívül, hogy a tanárt megkérdeztem), hogy videókat néztem. Sajnos a legtöbb jó angol nyelvű, de elvétve találni jó magyar videót is.


A versenyfeladatokat pedig szerintem típus, vagy témakör szerint érdemes begyakorolni és eleinte nem egyszerre megoldani az egészet, mert abba lehet belekavarodsz. Keress mindig ahhoz a témakörhöz, amit épp átnézel egy feladatot és így hamar megszokhatod a feladatokat.


Remélem azért valamit tudtam segíteni! :D

Hajrá! ;)

2019. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló jól leírta, én csak kiegészíteném hogy Esetleg ha van rá lehetőséged vedd meg Nagy Biológia feladatgyűjteményt attól szó szerint minden féle kérdés van középszinttől speciális tananyag és verseny feladatok
2019. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére megvan az a feldatagyűjtemény, köszi a válaszokat! :D
2019. jún. 9. 21:08
 4/6 Fizikakedvelő ***** válasza:
Én is tettem már fel ezzel kapcsolatban kérdést,most én is kaptam újabb válaszokat. Köszönöm!:)
2019. jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? Továbbjutottál a másodikba?
2020. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, 4-5 ponton múlott a dolog.
2020. febr. 10. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!