Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségire kötelező a fekete...

Érettségire kötelező a fekete fehér, vagy elég ha alkalmi?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magyarországi, nekünk itt csak az elegáns a követelmény. Kedden megyek angol emelt szóbelire - nagyon fontos hogy fekete fehérben legyek?

2019. jún. 8. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Na de most akkor hova mész érettségire, ha nem Magyarországon tanulsz?

Itt fekete szoknya/nadrág+fehér ing/felsőt illik hordani. Írásbelin sokat eltérnek ettől, de szóbelire szerintem mindenki így megy.

2019. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szegedre megyek, de kétlem hogy a város számít

Azt tudom hogy az a szokás csak hogy mindenki abban szokott e, valamint a tiszta fekete szerintem belefér, nem mindenkinek van fehér elegáns felsője, főleg olyan amit fel lehet venni szoknyával is

2019. jún. 8. 17:26
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha szürke, vagy pl sötétkék öltönyben + fehér ing megy egy férfi, az nem probléma, ugyanígy, ha egy nő valami elegáns szoknyában vagy nadrágban, + fehér felső az megfelel.

Más szóval a fehér felsőre szoktak szerintem "harapni", ha az nincsen, a nadrág, szoknya, elég, ha elegáns, lehetőleg sötét, és egyszínű.

2019. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Hozzá teszem, hogy egyébként nagyon kirívónak kellene lennie az öltözetednek ahhoz, hogy ez befolyásoljon bármit.
2019. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Fekete-fehérnek kell lennie, de nem muszáj szerintem fekete szoknya+fehér felső. Én ma például egy fehér alapon fekete mintás elegáns egyberuhában mentem és megdicsérte a vizsgáztató.
2019. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Fekete fehér kell de nyugi nem kell putcos 10 ezer forintos fehér felső. Eleg egy sima fehér ing is. Az alsó resz meg egyértelmű szoknya/nadrag fekete es a cipő is fekete.
2019. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell fekete fehér, akkor sincs gáz ha alul sötétszürke felül bézs összeállításban mész, csak legyen elegáns és lehetőleg visszafogott. Vannak osztályok ahol csináltatnak ballagási ruhákat, ezek azért színesebb felsővel szoktak lenni és sokan ebben mennek emelt szóbelire más iskolákba. Én pl szürke ceruzaszoknyában és sötétkék blúzban mentem, nem dobtak ki és nem tűnt fel hogy ez miatt rossz pontszámoz kaptam volna.
2019. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 érettségi időszakban vizsgáztam (1. előrehozott angol, 2. rendes érettségi, 3. okj képzés alatt matek-fizika szintemelő), egyszer sem mentem fekete-fehérbe, de még a ballagási öltönybe se. Mindig úgy mentem, hogy farmer, fekete-fehér csíkos ing, szürke zakó, és egyszer sem szóltak miatta. Nincs kötelező ruházati előírás, csak legyél elegáns, tiszteld meg ezzel az alkalmat és a bizottságot.

Sok sikert a vizsgához :)

2019. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell fekete-fehér. De mondjuk valami sötét szoknyát/nadrágot választanék és világos blúzt/inget, hogy ne legyen gyászos. És igen, elegáns legyen, az a lényeg, hogy lássák, megadod a módját, mert fontos eseménynek tartod.
2019. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, azért egy rendes fehér felső megléte ne legyen már megoldhatatlan probléma, hatalmas elvárás. Nem fognak kidobni, ha nem abban mész, de az érettségin kívül is szükséged lehet még rá, te is jól jársz, ha beszerzel egyet.
2019. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!