Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy Etele könyve (2017-es...

Nagy Etele könyve (2017-es kiadás) az emelt biosz szóbelihez elég?

Figyelt kérdés
Az emelt biosz szóbelire készülök, és azon gondolkozom, hogy vajon elég-e csak a Nagy Etelés könyv? Az írásbelim 88% lett, arra a Mozaikos könyvekből, Kleininger Tamás összefoglalójából, a Maximos könyvekből is készültem, de elvileg csak a követelményrendszer alapján lehet összeállítva a szóbeli tétel is.

2019. jún. 8. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Nem elég. Sőt a mozaikos sem elég. Meg semmi se elég. Olyan dolog is lehet ami a könyvekben nincs benne. Szóval minél többől kell tanulni és akkor jók az esélyeid.
2019. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Csak azért mondtam, mert barátnőm olyan húzott amit életébe nem látott pedig nem egy könyvön ment végig... Szóval bármi lehet, akármi.
2019. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Van egy tétellista. 99 darab tétel van, A és B résszel együtt. Talán a barátnőd nem látta (?).

Elvileg a Nagy Etele könyv a vizsgakövetelményeknek megfelelően van kidolgozva, ilyen szempontból egyedülálló könyv szerintem, mivel még a mozaik sincs ilyen pontos. Az más kérdés (és inkább elkeserítő), hogy az írásbelit készítő bizottság elég elrugaszkodottan értelmezi ezeket a követelményeket és olyan kis pöttöm, nem egyértelmű dolgokat kérnek számon az írásbelin, ami röhejes (gondolok itt a fényáttörű képesség megváltoztatására). Ennyi erővel tényleg nem sok értelme van a vizsgakövetelménynek. Mindenesetre én az írásbelire is csak ebből készültem (a feladatgyűjteménnyel együtt használtam). Megvettem a Mozaik 1-2-t is, de nem vettem nagy hasznát.

2019. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

#3 99 témakör van, de pl talajéletből kapásból lehet csinálni 20 tételt... kérdező próbálj pozitív lenni, átfogóbban kis, ritkán látott dolgokat átnézni, ha ment a 88% akkor egy alapnak kell lennie.

(Nem tudom mennyire igaz de én keringésért és/vagy kiválasztásért könyörögtem magamnak otthon még a szóbeli reggelén is és sikerült a kiválasztás, hátha van benne valami😁)

2019. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az 99 témakör amiből lehet csinalni 1000 tételt. A tételeket csak akkor tudod meg amikor kihúzod. Olyan is lehet amit sose tanultál. Szerencse is kell a szóbelihez. Hiába tanultál meg mindent a könyvekből. Ha peches vagy szívhatsz.
2019. jún. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ilyen szempontból nem fair az érettségi. Főleg aki nem 4 évig tanul bioszt emelt szinten és nem jár magántanárhoz sem. Nekik kevés esélyük van. Valami sokkal egységesebb kéne. Egyetemen is ki van adva az ajánlott irodalom és bizony abból van a vizsga nem másból. Persze az lehet 3-4 könyv is. De azokat tudod akkor 5ös..
2019. jún. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem anno például fizika emelten könnyű dolgom volt, hiszen azt csak érteni kell. Ha érted megvan, ha nem akkor esélyed sincs a jó eredményre, mert ott, ha magolsz azzal semmire se mész. Például én a fizika szóbelire semmit sem tanultam. Ott helyben összeraktam a tételt és meg lett. De ezt máshol nem lehet megcsinalni. Mondjuk talán kémiánál. Ott is érteni kell. Meg persze a matek.


Viszont biológiánál kőkeményen kell a könyvekből tanulni/magolni. Főleg a szóbelire. Ott rengeteg olyan rész van amit nem elég megérteni, hanem be kell nyalni rendesen.


A mateknál és fizikánál ilyen nincs. Ha az alapkepleteket tudod abból minden levezethető és bizonyítható.

2019. jún. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy nem egy dokumentumról beszélünk. Én fb-on a biológia csoportban leszedhető 12 oldalas szóbeli-ajánlásról beszélek, melyben nem csak a tételcímek vannak felsorolva, de az is, hogy mikről kell beszélni és, hogy ez a könyvben hol található.

Azok alapján pedig, akik eddig megírták a csoportban, hogy miről kellett beszélniük, mind szerepelt ebben a tétellistában.


Szerintem éppen a kémia volt durvább, mert ott aztán tényleg bármi lehetett, arra nem lehet készülni, csak a kísérleteket és ennyi.

#3 voltam

2019. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Felvin amugy anno keringett egy tetel CIM lista nem tudom mar jo sok tetel volt benne, es amugy en total ugyanazt kaptam... szoval ha jo helyen keresed lehet infohoz jutni....
2019. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egy kicsit túlmisztifikáljátok ezt. Ne mondjátok már, hogy 4 fajta könyvből tanult a kérdező és az nem elég emelt biosz szóbelire? Én csak mozaikot néztem és még ismétlésnek átolvastam a Juhász Kata féle 130 tétel biológiából-t, és maxos szóbelim lett. Nagyon nagy szerencsétlenség és kedvezőtlen bolygóállás kell hozzá, hogy olyat kérdezzenek, amivel még nem találkoztál.
2019. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!