Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok/orvosira készülők!...

Orvosisok/orvosira készülők! A gimi hányadik évében kezdtetek el komolyabban készülni az érettségire?

Figyelt kérdés
11.-es leszek és nem szeretném elpazarolni az elkövetkező nyarat. Tanulni tervezek, mert jelentősen le vagyok maradva az osztályommal bizonyos tantárgyakból. Szerintetek van értelme ebbe ölnöm az időt (eldöntöttem, mindenképpen ezt fogom tenni csak érdekel mások hogy csinálják /csinálták) vagy nektek elég volt tanév közben felkészülni?

2019. jún. 9. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

11. utáni nyáron kezdtem a kémia számításokat, az elméletet meg a bioszt elég volt szeptembertől. Addig csak 4-5 voltam belőlük.

Ezt a nyarat még felesleges erre áldoznod.

A közepekre nem nagyon tanultam külön, csak amit az órán kiadtak. Minek? (Azokból is 5 voltam.)

Felvettek.

2019. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a számolásokból sosem lehet elég, úgyhogy az 5-ösöm lesz-et elkezdhetnéd akár a nyáron, fakton legalább annyival előrébb leszel.


Én tavaly januárban tűztem ki az orvosit, sajnos idén nem fogok bekerülni. Lehet, hogy másnak elég 1.5 év, nekem nem volt, de én már nem is vagyok középiskolás.

Dé én azt gondolom, hogy nem véletlenül 2 évesek a faktok gimiben. Egyébként ismerek olyat, aki 1 év alatt készült fel, de pont 2 emeltje sikerült a legrosszabbul (ilyen 60-70%), csak épp a többi tárgyból 95%+-os érettségiket írt meg színötös is volt.

2019. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tervezem az Ötösöm lesz kémiából könyvet használni, sok jót hallottam róla
2019. jún. 9. 21:07
 4/14 anonim ***** válasza:
Az jó könyv, de csak a legnehezebb feladatai ütik meg az érettségi feladatok szintjét. Szóval félrevezetően könnyűnek érezheted az előtted álló feladatot az alapján. Régi érettségiket is gyakorolj!
2019. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyes, ezt úgy érted, elméleti háttértudás nélkül is meg tudtál oldani feladatokat?

Én is most kezdek kémiából készülni és érdekelne, ahhoz mennyit kellene tudni, hogy egyáltalán esélyem legyen a számítások elvégzésére?

2019. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A számoláshoz nem sok elmélet kell (inkább csak az alapvető törvenyeg, mint Avogadro, gáztörvény stb). Kell ismerni az egyenletrendezést, oxidációs szám vátozást kell tudni, de pl. titriálásos, tömeg-/anyagmennyiség-/térfogat% számításokhoz a képleteket kell alkalmazni és jó sokst gondolkodni, mert tudnak bonyolítani mindent.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy azt az elméletet, amit a számoláshoz tudni kell, hozza a példatár.


Azt én nem mondanám, hogy az ötösöm lesz feladatai könnyűek, amikor a szerző is kiemeli, hogy bizonyos feladatok versenyre készülőknek íródtak. Az idei számolások nehezebbek, összetettebbek voltak az átlagnál sajnos, de ez az érettségi készítők hibája. Én több tanártól is azt hallottam, hogy aki megoldja ezt a példatárat, azt nem érheti meglepetés. Nem tudom, hogy az idei feladatsort mi alapjan lehetett volma megoldani jobban, talán ezentúl be kell vetni az OKTV feladatlapok megoldását is.

Egyébként a hangvétele, megfogalmazása a feladatoknak tényleg más a és tényleg meg kell oldani lehetőség szerint az összes előző feladatsort.

2019. jún. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Én azzal kezdtem, hogy végigcsináltam ezt a példatárat (nem bántam meg), de attól még amikor utána elkezdtem nézni a korábbi érettségiket, azért láttam, hogy az nagyon más szint.

Legalábbis nekem ez volt a benyomásom.

Nagyon jó ez a könyv, mert összeszedett, rendszerszerű, begyakoroltatja az alapokat, önállóan is lehet tanulni DE! szerintem alaptalan önbizalmat ad, mert az érettségire bizony kevés.

2019. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ötösöm lesz kémiából az alap. A középszint. Ha abból minden megy, akkor elő lehet venni a villányi féle feladatgyűjteményt meg az előző évi érettségiket. Az érettségi mindig nehezebb.
2019. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársamnak valahol 10-ben kattant be, hogy orvos akar lenni, addig nem nagyon erőltette meg magát semmiben, nem volt jó tanuló. Utána szorgalmasan nekifeküdt, de tényleg a 0-ról kezdte nagyjából. Végül egy év csúsztatással vették fel.
2019. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pontosan melyik Villányi feladatgyűjteményre gondoltok?
2019. jún. 10. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!