Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hiba, hogy Debrecenbe (DOTE...

Hiba, hogy Debrecenbe (DOTE ÁOK) ba jelentkeztem a Semmelweis Egyetem helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy néz ki meglenne a pontom SOTE-ra is , SOTE ÁOK-ra, de én Debrecenbe jelentkeztem eredetileg, mert közelebb van.

Viszont itt oldalon is találkoztam ezzel a linkkel, volt amit itt tettek közzé:


[link]


[link]


[link]


Ezek szerint Debrecen az ami a rangsorban leghátrébb van. Semmelweis Egyetem meg a top1 Magyarországon.


Hibát vétettem? Inkább a Semmelweisre kellett volna jelentkeznem még ha messzebb is van?

Azt hittem eredetileg nem lesz meg a pontom, de most úgy néz ki mégis.



2019. jún. 10. 13:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én egy vérbeli debreceni medikus vagyok, aki csak pozitívumot tud mondani az egyetemről. Lehet, hogy a Semmelweis a top 1 a listán, de itt a társasági és egyéb tényezőkről is beszéljünk. Debrecen gyönyörű város, a klinikatelep egyben van, mindenhova eljutsz gyalog 15 perc alatt (2 legtávolabbi pont között). Az egyetem eredetileg is orvosi oktatóegyetemnek készült, minden épületben van előadóterem stb. Mint bármelyik másik magyar orvosin, ugyanazt a diplomát kapod meg. A csapat összetartó, nagyon közvetlenek. A kollégiumok nagyon jó állapotban vannak. Szóval nézd a pro és kontrát is :) Egyik sem rossz választás.

2019. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

nem hibáztál.

Nem véletlen hogy azt a döntést hoztad.. fontos szerintem hogy ne vegyen el a tanulási időböl a folyamatos utazás, rengeteg plusz költség stb.

Akkora különbség nincs az orvosik között.

Sote-nak csak a neve nagy, szerintem vidéken még lehet, hogy kevésbé is szivatnak ( ezt nem tudom, tipp)

Magyarországon amúgyis olyan orvoshiány van, hogy bármilyen orvosi diplomával kapkodnak majd érted

2019. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Na, jó amúgy ez vicc.


Ugyanazt tanítják mind a 4 orvosi egyetemen, 1-2 különbség van csak. Pl.a POTE-n második félévben kezdődik az anat, nem az elsőben. De ettől a tanulnivaló ugyanaz, az anatómia szigorlat semelyik egyetemen nem marad el... :D

Egyetemi élet szerintem szintén mind a 4 egyetemen van (aki volt medikuson, annak ezt nyilván magyarázni sem kell :D)...

És mind a négy városnak megvannak a maga előnyei, neked úgymond csak választani kell, ha ilyen szép pontszámot összeszedtél. És szerintem semmiféle hibát nem követsz el, akármelyiket is választod. Viszont én a helyedben ezt a kukacoskodó, ilyen-olyan ranglista nemtudomhanyadik helye hozzáállást gyorsan megváltoztatnám ezalatt a 2 hónap alatt, mert ez semelyik egyetemen nem lesz bejövős... megjegyezném sok embernek az álma válik az orvosival valóra, ez az a dolog amiért 4+x évig dolgozott, te meg már most itt csinálod a fesztivált, amikor még nem is jársz semelyik egyetemre.

És nyugodtan pontozzatok le, lehet bunkó voltam, de mások sem lesznek kedvesebbek, ha a való életben ilyen hozzáállással nyomul valaki. Egyébként minden jót az egyetemre, a nyári szünetet meg töltsd ki sok-sok szórakozással, élménnyel, és ha lehet, menj el az egyetemi gólyatáborba is! :)

2019. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bárcsak ezt írna valaki a BME és a vidéki műszaki karok közötti összefüggésrol mint az utolsó :( .
2019. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló!

Tesóm Veszprémben tanul és olyan tanárai vannak,akik a BME-n is oktatnak. Szerintem nincs különbség a vidéki egyetemek és a BME között.

2019. jún. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Sajnos én mindig megkapom a lenéző ,cinikus beszólásokat ,azért mert nem a BME-n vagyok mérnökinformatikus szakon,hanem az SZTE-n. Ugyanakkor ez itt nem a mérnöki karon van ,hanem az infós karon ,viszont aki még ezzel is tisztában van, ő pedig az ELTE-hez mérve gyaláz engem és az ezen a szakon tanulókat. :/


Viszont azért örülök,hogy van olyan ember -mint te - ,aki nem nézi le a vidéki mérnök / infós karokat is!

2019. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!