Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Megbukhattam? Nem huzattak póttételt, így is lehetséges?

Már felnőttként, a rendes érettségi után 16 évvel ismét kedvet kaptam és jelentkeztem illetve túl is vagyok egy emeltszintű ágazati érettségin. Folytatni szeretném a félbehagyott egyetemi tanulmányaimat, ahhoz kellett, kB másfél hónapom volt a felkészülésre, előtte sosem tanultam a tárgyat, az írásbeli jó lett, viszont a szóbelin leblokkoltam, persze mindenhez hozzá tudtam szólni, de sok kérdést is kaptam, most azt nem tudom, hogy ha nem huzattak póttételt, akkor a 12% az megvan e? Vagy majd az eredmény hirdetésen azt látom, hogy megbuktam?

jún. 12. 20:48  Privát üzenet  

A válaszok
Ha a szóbelin nem érted volna el a minimumot, akkor húznod kellett volna póttételt.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 12. 20:56 Privát üzenet

ne beszélj már hülyeséget.. miért kellett volna póttételt húzni? az ember dönti el hogy miután kihúzta a tételt, akar-e húzni mégegyet.. amit csak akkor éri meg ha egyáltalán nem tudod a másikat.

lehet hogy megbuktál, lehet hogy nem

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jún. 12. 21:09 Privát üzenet
Ha nagyon nem tudtad volna, akkor valószínűleg huzatnak egy másik tételt

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jún. 12. 21:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Annyi volt még, hogy egy másik vizsgázó tételhúzáskor rákérdezett, hogy húzhat e, ha az egyik része(3 részből állt) nem megy neki? Azt válaszolták, hogy próbálja meg, és a vizsgája végén eldöntik, hogy kell e újat húznia. Nem kellett.

# 4/5Időpont jún. 12. 21:16 Privát üzenet

Nem buktál meg.

Ha nem érted volna el a szóbeli minimumot, akkor húzattak volna veled póttételt.

Akkor bukhatnál meg annak ellenére, hogy nem húzatnak póttételt, ha ugyan a szóbelin átmész, de az írásbeli annyira gyenge, hogy így se jön össze összeadva a minimum pont. De azt írod, az írásbeli jól sikerült.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jún. 12. 21:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehetséges, hogy egy hónapig ne legyen tanulószerződésem?
BCE vörös diploma lehetséges így? (lent)
Egyetem kiiratkozásnál ez lehetséges?
Allamvizsga lehetseges ez?
Hány tantárgybol lehetséges potvizsgat tenni 2019-ben?
Lehetséges még változtatni? (bővebben lent)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!