Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus képzés után mennyire nehéz egy Matematikus bsc-t megcsinálni?

Figyelt kérdés

Illetve el lehet fogadtatni a tárgyakat?

pl : Analizis 1 ,2

Diszkrét matek 1,2

lin algebra, valószínűségszámítás , numerikus analízis stb..



2019. jún. 12. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elfogadtatásához tudni kellene az ottani tantárgy tematikáját. Akkor fogadnak el egy tantárgyat, ha 75%-ban megegyezik. Kérd ki mind a két helyről a tematikát és nézd át. Ha 75%-ban egyezni fog, akkor kötelesek elfogadni. Lehetséges mind a két helyen ugyanazon a néven fut egy tantárgy, de közel sem biztos, hogy a tárgyon belül pont ugyanazt veszitek. Kívétel akkor, ha ugyanabban az intézményben tanulnád, és a matematikusok és programtervezők is ugyanazon az órán vesznek részt. Akkor természetes, hogy elfogadják.
2019. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Szia! A kérdésebdől feltételezem, hogy A szakirányon végeztél, én az új tanterven vagyok most, és a barátnőm matek szakra jár. Sok hasonló dolgot tanulunk, de ők mindenből jelentősen többet és gyorsabban. Szerintem elég nagy a különbség, bár biztos elég jó felkészítést kaptál már, de ha oda mennél készülj fel hogy sokkal komolyabb az egész. Pl analízisből 1-ből 2*másfél óra gyak, 1.5*másfél óra előadásuk volt, és ezalatt nagyjából négyszer annyi anyagot vettek mint mi anal1-en szerintem. A mennyiség még csak egy dolog, de ugye a gyakorlatokon a feladatok is izmosabbak, bár ez attól is függ hogy milyen szakirányra mennél, elég nagyok a különbségek ott is. Egyébként nehéz válaszolni pontosan, ha simán ment neked az infón minden matek, akkor lehet bírni (és élvezni) fogod azt is. Sok sikert! :)
2019. jún. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit hogy szerintem nem nagyon fogják a matekos tárgyakat beszámítani alkmat szakirányon vagy elméletin, elemzőn lehet párat sikerül majd, de ne bankolj erre nagyon szerintem. Az infósakat viszont tuti nem kell újra elvégezned, a mi tanáraink tanítják a nagyrészüket ott is, és szinte ugyanazt adják le ha jól láttam.
2019. jún. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A barátnőd milyen egyetemen tanul?
2019. jún. 13. 09:59
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
Én is úgy tudom, hogy nem fogadják el 75% alapján a matek tárgyakat, hiába az a törvény. Sznobizmus, vagy mittudomén.
2019. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!