Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen hatalmas dolog...

Tényleg ilyen hatalmas dolog manapság ha valakinek a gyereke elvégzi a 8 osztályt?

Figyelt kérdés

Meg ne kövezzetek, csak elgondolkoztam most, hogy az általános iskola elvégzése manapság tényleg ekkora dolog lett, vagy ez így teljesen normális és csak nekem fura és nem vagyok hozzászokva?

Kisvárosban lakunk ma volt az általános iskolás ballagás és olyan az egész város, mintha szilveszter lenne. Nem is a buli hanem 30-40 perces tűzijátékok? Minek? 10 éve ballagtam én is itt a városban általánosból és akkor még nem volt ilyen senkinek, mindenki hazament, ebéd a családdal, kis zene, hogy azért mégis na elballagott a gyerek, de mostanában olyan hepajok vannak, mintha a Nobel díjat kapta volna meg...tavaly az egyik lánynak 3 napos bulit szerveztek, limuzin minden...Nekem még a gimis ballagásom is szolidan telt.

Ki mit gondol?



2019. jún. 14. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is sok.

Tűzijáték ballagáson? Na, ilyenről sem hallottam még :D

2019. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Hát egyes gyerekeknél csoda hogy elvégzik úgyhogy lehet kijár nekik.
2019. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Van, akiknél már az ovison is buli van, mert az az első, es egyben utolsó is:D
2019. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen itt nálunk rendszeres egy pár éve a tűzijáték, pedig ez egy falusi iskola és ahogy visszaemlékszem elég nulla itt az oktatás ezt nem nehéz megugrani.
2019. jún. 14. 23:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaaah hát a minap belefutottam egy ovis évzáróba...hát az operabáli öltözékek csöves ruháknak tűntek amellett ahogy a család meg a gyerekek fel voltak öltözve. xD
2019. jún. 14. 23:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A tüzijáték még mindig jobb eset. Tehetősebb rokonomék kastélyt béreltek, majd sátrakat állítottak a birtokon, 350 férőhellyel. Egyedül a keresztapjától kapott 1 millió forint kápét, az apja meg szó szerint egy fullos kertesházat adott a 14 éves fiának :D Meg ilyen bódigusztiékat&kisgrófóékat hívtak meg maguknak.

Mondanom sem kell, hogy nem tanult tovább a gyerek. Beszállt a családi bizniszbe. Az más, hogy azóta (1 év elteltével) már drogban forog az éjszakában a srác, nesze neked elkényeztetés.

2019. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
A ballagás mindig nagy dolog volt, csak most már nagyobb feneket tudunk neki keríteni, mert többre futja.
2019. jún. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

A ballagás lehet, hogy nagy dolog, de nem minden "típusa".

Óvodai ballagásról még életemben nem hallottam, pedig fiatal vagyok.

Az általános iskolai ballagás nálunk még egész tűrhető volt pár éve. Semmi különös, csak lufi eregetés (igen, ez abszolút környezetszennyező és nem ajánlom senkinek!!) és bankett. Az utóbbi szerintem már felesleges.

Az első "igazi" érdem vélemény szerint a középiskola elvégzése. Ott tényleg meg kell küzdeni a kortársakkal, a gyakran szigorú, olykor igazságtalan tanárokkal és protekcióval áthálozott rendszeren.

Azt mondani sem kell, hogy egy egyetem elvégzése hatalmas eredmény, de a kérdés nem ks feltétlenül erre irányult.

2019. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!