Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elkerülhető az önköltséges...

Elkerülhető az önköltséges egyetemi tanulmányokra való átsorolás?

Figyelt kérdés

Az őszi félévben már önköltséges leszek az egyetemen, vagyis a nyáron át fognak sorolni az államilag támogatott formáról.

1 évem van még hátra (2 kurzus és a szakdoga maradt még).


Ezt el szeretném kerülni (nem szeretnék fizetni x-száz ezreket).


Mik a lehetőségeim? Újrafelvételizés megoldás lehet?


2019. jún. 16. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
újrafelvételizéssel már csak 1 év múlva kezdhetnéd újra és elég macera a kreditek beszámítása. Nálunk lehetett kérni 1 félévben kredit alapú csökkentést (én 50%-osat kaptam, az a max.) és 1 félév szociális alapú csökkentést
2019. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg az újrafelvételizés megoldás lehet, de lehetnek buktatói:

- Idén már csak pótfelvételi jöhet szóba, ami fizetős, tehát csak jövőre folytathatnád, addig passzívra kellene menj.

- Jövőre változnak a felvételi szabályok. Lehet, már olyan emelt érettségi is kell, ami akkor nem kellett, amikor először jelentkeztél. Illetve már a jelentkezéshez kell a nyelvvizsga.

- Nem biztos, hogy minden kreditet el tudsz fogadtatni. Ha a jövőre kezdőknek már más a tanmenet, előfordulhat, hogy pár tárgyat újra kell csinálni.

- Amit el is tudsz fogadtatni, amíg ez nem történik meg, addig a ráépülő tárgyakat se tudod felvenni. És ha keresztfélévben nem indulnak, akkor máris egy újabb év csúszás. És kénytelen leszel egy halom szabvált felvenni, hogy a kevés kredit miatt ne soroljanak át


Szerintem túl macerás...

2019. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idén már nem sokra mész az újrafelvételivel. A nyári felvételi eljárás során csak fizetősre mehetsz, ha hozzávesszük, hogy a tárgyak elfogadásával is szórakozni kell csak gond van vele.

Ha passziváltatsz és jövőre felvételizel kimarad egy éved és a felvételi eljárás is szigorodni fog, te tudod mennyi pontod van, megfelelsz-e az esetleges feltételeknek. Ha nem okoz gondot a kihagyás és megvannak a tárgyalt feltételek akkor nem egy teljesen hülye ötlet


De szerintem a legegyszerűbb megcsinálni most és melózni, vagy diákhitelt felvenni. Megpróbálhatsz kérvényezni kedvezményt anyagi helyzetre hivatkozva ha indokolt szoktak elengedni a tandíjból, vagy a sima részletfizetés is nagy előny. Ha nem egyösszegben kell leperkálnod, összetudod szedni évközben is a szükséges összeget.

2019. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!