Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő, míg túlteszem...

Mennyi idő, míg túlteszem magamat a sérüléseimen?

Figyelt kérdés
Egy elit egyetemen tanultam, most diplomáztam le, de nem örömöt érzek, hanem konkrétan még mindig nem tudok nyugton aludni. Nem vagyok az a nyivákolós fajta, viszont őszintén szólva az egyetemen a tanárok elég gyakran aláztak meg. Többek között ezért, a rengeteg stressz, és a napi négy-öt kávé miatt is felborult az alvási ciklusom, az elmúlt évek során pedig kb. 5 kilót fogytam, ami talán nem hangzik soknak, de nálam annak számít. Aki átélt már hasonlót, annak mi segített a "tovább lépésben"? Idővel jobb lesz majd? Szerintetek érdemes rögtön állás után nézni, vagy adjak magamnak 1-2 hónap pihenési időt? Úgy érzem iszonyatosan túlhajtottam magam.

2019. jún. 17. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Miféle "sérüléseiden"...???

Ne röhögtess már, egyetemre jártál, nem háborúba... :D :D :D

Elképesztő mennyire nyikhaj emberek vannak...

2019. jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ne hallgass az első válaszolóra, aki láthatóan nem akarja elismerni, hogy vannak érzékenyebb lelkű emberek is, akiket kisebb traumák is megviselnek, s erről senki nem tehet. Az általad leírt kiégettséggel pedig nem szabad viccelni, mert komoly depresszióba torkollhat, amiből akár fél évig is eltarthat kilábalni. Én azt javaslom, hogy ha megteheted, most szándékosan adj magadnak legalább egy hónapot, melynek során csak és kizárólag önmagaddal törődsz. Menj el egy panzióba egy-két hétre pihenni, olvasgass kedvedre, járj barátok közé. Ha egy hónap után sem javul a helyzet, akkor keress egy pszichológust, aki segíthet megerősödnöd. Egy biztos: ilyen lelkiállapotban nem szabad munkát keresned, mert rossz első benyomást keltesz, amit utólag nehéz felülírni, s az elismertség hiánya még lejjebb tolhat a lejtőn. Először regenerálódj, most ez a feladatod, és nem is tanácsos most mást tenned.
2019. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen második válaszoló, teljesen egyetértek Veled.

Az első válaszolónak meg üzenem, hogy szerintem próbáljon meg felvételizni egy jogi karra, és ha nem esik ki féléven belül, akkor írjon újra.

2019. jún. 17. 08:37
 4/6 A kérdező kommentje:
"Nagyságrendekkel keményebb". Ezen most jót nevettem. A proginfón elég alacsony a pontszám, én azt jelöltem be kb. biztos ami biztos alapon utolsónak. Ráadásul az egy gyakorlatorientált képzés, valaki vagy ért hozzá, vagy nem, nem szükséges hozzá ötezer oldalas mellékanyag beseggelése. És ha elég volt pár óra tanulás, akkor az sokat árul el az oktatás minőségéről. Nyilván nem pár óra tanulás miatt hajszoltam túl magamat, hanem amiatt, hogy egy vizsgaidőszak alatt átlag napi három órát aludtam, és energiaitalon meg kávén éltem az életemet, a könyvtárban, mert ott volt csak meg a szükséges tananyag. Ezért írtam, hogy olyan írjon, aki tudja miről beszélek, de mindegy.
2019. jún. 17. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

És komolyan egy életreszóló traumát okozott, hogy pár hétig keveset aludtál?

Nem tudom sírjak vagy nevessek inkább.

2019. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Én megértelek.

Nekem is volt egy időszakom az egyetemen (csak a közepén, nem a végén), amikor úgy éreztem, összeomlok. Mert azok kedvéért, akik most itt elég lekezelőek, nem az a baj, hogy sokat kell tanulni, hanem elég sok a stressz. Nálunk pl. állandóan azt szajkózták, hogy "meg fogtok bukni", elég sokat is húztak, és az alattunk lévő évfolyamnak más mintatanterve volt, tehát elég nagy bajba került, aki mégis csúszott, és voltak, nem kevesen. Szóval évekig ott lebegett felettünk, hogy a bukás nem annyi, hogy csúszol egy évet. Ráadásul sz*r volt az oktatás, főleg a gyakorlatok, de számonkérés, az persze volt!

Szerintem is pihenj egy keveset, de azért szabj magadnak valami határidőt, amikor elkezdesz komolyan munkát keresni.

2019. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!