Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók/orvosira...

Orvostanhallgatók/orvosira készülők, ti mit választottatok a biológia mellé, kémiát vagy fizikát?

Figyelt kérdés

2019. jún. 21. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Mindenki kémiát nyugodj meg, minden évben megkérdezi itt vki. Alig lesz fizikás. Szép napot
2019. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is a többséghez hasonlóan kémiát, de ha neked a fizika könnyebb, akkor azt válaszd! Az a legfontosabb, hogy bekerülj!
2019. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Fizikát. Mindig szar kémiatanárokat fogtam ki, utáltam is, nem is értettem, a jegyeim se voltak igazán jók belőle, a faktos tanár sem lett volna jó. A fizika tanárom se volt egy álom, de az legalább jól ment és a faktos tanár viszont szuper volt belőle. Emelt szinten tanultam, de csak közép kellett anno, így simán 90% felett lett. Nekem az volt a logikám, hogy kerüljek be, aztán majd megoldom a többi nehézséget. És mivel nagyobb esélyt láttam egy normális érettségire fizikából, így az maradt. Az első éves kémia az egyetem szívás volt, de elővettem a gimis könyveket, és túléltem. A biokémiának meg már úgy sem sok köze volt a gimishez...
2019. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki kémiával megy, mennek fizikával, bármilyen hihetetlen is. Pl. aki eleve jobb matekból, az fizikából megy (tapasztalatom szerint).

Valóban értelmesebb kémiából menni, mert ha abból úgy mész oda, hogy nem tudod az alapokat (vagyis nem érted), akkor annyival nehezebb lesz behozni a lemaradást.

Ettől függetlenül osztom azt a véleményt, mi szerint első a bekerülés, azaz azt kell figyelembe venni, hogy melyik tárgyból tennél nagyobb eséllyel jobb eredményű emelt érettségit. A kémiában az elmélet tömény, rengeteg infó van benne, nagyon nehéz szerintem, míg maga az emlélet leülepszik, hogy tiszta fejjel átláthassa az ember a dolgokat.

A fizikára sem mondom, hogy könnyű, de az emlélet közel sincs olyan brutál, mint kémiából. Ezt az is alátámasztja, hogy míg a kémia érettségi követelményrendszere kb. 57 oldal, a fizikáé csak kb. 18...

2019. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség, hogy az SE leendő dékánja azt mondta, hogy a fizikát tenné kötelezővé a kémia helyett, mert annak a gondolkodásmódja, szerinte közelebb áll ahhoz, ami oda kell. Le is fogják csökkenteni a kémiát az ÁOK-n. Persze a felvételibe nincs beleszólása.


Tőlünk 2-en mentek orvosira, mindkettő fizikával. A kémiatanárunk egy vicc volt. De fizikából os különórákra jártak. Nem is vették fel őket az SE-re, pedig nagy mellényük volt, ahogy az lenni szokott (fiúknál lai).

2019. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
73%
Mellékes megjegyzés. Régen kizárólag fizikával lehetett menni,ugyanis kémiával az állatorvosok mentek. Az egyetemi felvételi tárgyak(amit mára kiváltott a két emelt) a biológia és a fizika volt orvosira. S igen,a lényeg nem az volt régen,hogy a későbbi tanulmányokhoz mi áll közel. A szórás a volt a legfontosabb. Persze megkérdőjelezhetetlen tény,hogy aki leemeltezik kémiából az előnnyel indul.
2019. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
53%
*A szórás volt a legfontosabb
2019. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy állatorvosira ma is csak a kémiát fogadják el, fizikát nem. Amit még ennél is érdekesebbnek tartok, az az, hogy gyógyszerészetire hogy a lópikulákban lehet fizika emeltet elfogadni. Nem tudom, van-e egyáltalán olyan elvetemült, aki ezzel megy, de szerintem elég nagy marhaság volt választhatóvá tenni a kémiával szemben.

Vannak gondok az oktatásban...

2019. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"az SE dékánja" stb


Ő nagyon jófej :))

Tök jóban vagyunk egymással :)

Helyes hogy nyomatja a fizikát!!

2019. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
A SE-ÁOK új dékánja biofizikus, úgyhogy nem túl meglepő, hogy ilyeneket mond... mindenkinek a saját szakterülete a legfontosabb.
2019. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!