Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon melyik egyeteme...

Magyarországon melyik egyetemeken van spanyol nyelven oktatás?

Figyelt kérdés
Már sok egyetemet megnéztem, de eddig csak angol, francia és német nyelvű oktatású egyetemeket találtam. Esetleg valaki tud olyat ahol van spanyol nyelvű oktatás is? A választ előre is köszönom!

2019. jún. 21. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Spanyol szakon akarsz tanulni vagy valami màst akarsz csak spanyol nyelven?
2019. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyiken sincs. Ha a felvi.hu szakkeresőjébe beírod, hogy "nyelven", akkor kiadja az összes olyan képzést, ami idegen nyelven (is) indul. Spanyol egy sincs közte, jelenleg ilyen képzés nem indul itthon. Jelzem, nincs is rá szükség, spanyolul beszélő szakemberekre jóval kevesebb hazai vállalatnak van szüksége, mint angolul vagy németül beszélőre. Illetve az előbb említett két idegen nyelv már jóval régebb óta része a hazai oktatásügynek, mint a spanyol. Egy jó 15-20 éve alig találtál itthon olyan embert, aki egyáltalán meg tudott mukkanni spanyolul, nemhogy a maga szakterületén egyetemi előadást tudott volna tartani ezen a nyelven. Ma már jobb a helyzet, de jó pár évnek el kell telnie addig, hogy egy egyetem ki tudjon állítani egy olyan oktatói gárdát, akik az egyetem színvonalának megfelelően képesek lesznek spanyol nyelven oktatni.
2019. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát mivel spanyol kéttanban tanulok, ezért úgy gondoltam, hogy spanyol nyelven szeretném folytatni az egyetemes tanulmányaimat.
2019. jún. 22. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor tudsz spanyolul ha spanyol szakra mész. De nem mondtad arra akarsz -e vagy mondjuk gépészmérnöknek akarsz spanyolul tanulni. (Én spanyol szakon tanultam, ott irodalmat, nyelvészetet tanultunk spanyolul).
2019. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam hogy pl gépészmérnöknek spanyolul.
2019. jún. 22. 11:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Én is spanyol két tannyelvűs voltam gimnáziumban (úgyhogy pacsi), ezért írtam azt, hogy az angolhoz vagy a némethez képest nincs reális piaci igény a spanyolra, mivel a saját bőrömön tapasztalom.

A gimi után én is folytatni akartam, ezért az egyetemen fel akartam venni egy spanyol gazdasági szaknyelvi kurzust (közgazdásznak tanulok), hogy legalább valamivel szinten tartsam magam, ami nem "csak" nyelvi óra, mert abból az 5 év után már kicsit elegem volt (talán megérted :D ). Láttam, hogy hárman jelentkeztünk a kurzusra, 5 főtől indítják, na mondom, nem baj, hátha a tanár jófej lesz, és így is elindul. Bementem az első órára, és egyedül voltam bent. Majd jött a tanár is, és közölte, hogy a kurzus nem indul, a másik két főt ő kérte meg, hogy jelentkezzenek, hogy lássák a hallgatók, hogy ide is lehet jelentkezni... azóta meg se hirdeti a tárgyat.

Illetve eljárok állásbörzékre, ahol gyakornoki- és pályakezdő munkákat kínálnak, és konkrétan egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan pozíció volt, ahol azt mondták, hogy tudom hasznosítani a spanyolt. Nem azt mondták, hogy ölni tudnának egy ilyen emberért, mert akkora szükség lenne rám. Hanem hogy van olyan pozíciójuk, ahol hasznos lehet, de ott is az angol az elvárt minimum, amivel már felvennének.

Ilyen viszonyok között talán érthető, miért nem ugrálnak az egyetemek, hogy spanyol nyelven indítsanak képzéseket. Teljesen felesleges lenne, ráadásul nettó pénzkidobás. Szerény becslésem szerint évente nincs összesen 50 olyan felvételiző az országban, akik valóban rendelkeznek azzal a szintű spanyol nyelvtudással, hogy ezen a nyelven egyetemi képzésben részt vegyenek. És ebben benne vannak a kéttannyelvűsök, a tagozatosok, a második nyelvesek és akik autodidakta módon tanulták. Persze, a kéttannyelvű bizonyítvány papíron felsőfokút ad, de itt most a valós tudásra gondolok, az élő szövegértésre, és a beszédre, nem pedig arra, hogy írásbeli típusfeladatokat ki hogy tud megoldani. Na most ezért a maroknyi felvételizőért talán akkor indítanának ilyen képzést, ha valóban lenne igény rá. Ha lenne pl. minden évben minimum 15-20 olyan felvételiző, akik spanyolul szeretnének gépészmérnöknek tanulni. Vagy bármi másnak. De egyelőre nincs ilyen, és a jelenlegi tendenciákat elnézve nem is lesz egyhamar.

Ha spanyolul szeretnél tanulni, akkor spanyol szakon, vagy spanyoltanári szakon van rá lehetőséged, esetleg pár szabadon választható tárgyat fel tudsz venni, de ez már abszolút egyetem- és szakfüggő.

2019. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2019. jún. 22. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!