Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tantárgyelismertetés más...

Tantárgyelismertetés más egyetemről: így működik?

Figyelt kérdés

- Átmegyek egy ugyanolyan képzésről egy másik egyetem ugyanazon képzésére.

- Ha minden tárgyamat el tudnám ismertetni, az őszi félévben nem lennének kötelező óráim, így úgy terveztem, hogy februárig passzívon leszek.

- Viszont ismerősöm szerint a kreditelismerés csak aktív félévben lehetséges, tehát nem mehetek passzívra az őszi félévben, mert fel kell venni az elismerendő tárgyakat a Neptunban, ez tényleg így van? Akkor viszont 1 félév elmegy a semmire... :(



2019. jún. 23. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy minden tárgyadat el tudod fogadtatni? Azért mert a képzés ugyanaz, még a mintatanterv különbözhet.
2019. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnézem a tanmenetet, vsz. az összes I. féléves tárgyat el tudom fogadtatni, mert a tematika nagyjából 75 %-ban egyezik a korábban teljesített tárgyaimmal, ami az előírás a kreditelismeréshez az egyetemi szabályzat szerint. De magáról a kreditelismerés technikai hátteréről (pl. fel kell-e venni a neptunban, lehet-e közben passzív félévre menni), nem találtam semmit. Nyilván ha nem sikerül mindent elfogadtatnom, akkor nem mehetek passzívra.
2019. jún. 24. 02:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Passzív félévben nem tudsz tárgyat felvenni... Azokat, amiket el akarsz fogadtatni, pont úgy fel kell venned, mint mindenki másnak, csak nem kell teljesítened a követelményeket.
2019. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Pont, hogy nem szabad felvenni azokat, amiket el tud ismertetni...


KÉRDEZD MEG A TO-N!


A húgom pl.úgy csinálta, hogy bevitte a kitöltött kreditátviteli lapot, illetve a kredit igazolást, amit a TO-n állítottak ki neki + a mintatervet, +valamilyen tematikát amin rajta van, hogy az adott tárgyakból mik a kötelező olvasmányok, miről szól maga a tárgy...


ha jól tudom, akkor 79%-ban meg kell egyeznie a tárgynak azzal a tárggyal, amit el szeretnél ismertetni. Illetve a kitöltött kreditátviteli lapot alá kell íratni minden tanárral, akik az adott tárgyakat tanították. Bár ez egyetemfüggő

2019. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De, fel kell venni, három különböző helyen fogadtattam el tárgyakat.
2019. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!