Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes ezek után ezzel az...

Érdemes ezek után ezzel az iskolával foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolájáról van szó. Egyetemista vagyok, másodéves védőnő szakos hallgató, és el szeretném végezni a gyógymasszőr okj-s képzést is.

Telefonáltam nekik, ahol az, aki felvette, semmilyen kérdésemre sem tudott érdemben válaszolni, azonban annyit mondott, hogy ha van eü-s képzettségem pl; középiskola, akkor csak egy éves a képzés, kezdhetek másodévtől. De nem tudta, hogy ez vonatkozik-e a két év egyetemre.

Kérdeztem, hogy mikor lesznek az órák az esti képzésen, de azt mondta, nem tudja, az egyetem meg amúgy is olyan rugalmas, hogy csak akaraterő kérdése bejárni. (Na persze, röhög a májam...) Ezek után e-mailt írtam, amit elvileg továbbítottak annak, aki tud rá válaszolni. Csatoltam a kurzusteljesítési lapjaim, és megkérdeztem ugye, ami érdekelt (Vonatkozik rám is az az 1 éves képzési idő, Mikor lesznek az órák stb)

Ez volt júni 12.-én...

6 napja írtam még egyet, hogy mikorra várhatok választ, erre ezt kaptam:

"Én nem tudom a levelére a választ, de minden korábbi levelét (ezt is) továbbítottam szakmai igazgatóhelyettesünknek, Xy-nak, mert a kérdésére ő tud válaszolni.

Én ennyit tudok tenni."

Félek, hogy az oktatás során sem foglalkoznának a diákokkal és hasonlóan nem tájékoztatnának semmiről.

Édesanyám szerint érdemes jelentkezni, mert ha nem jön össze, akkor max nem járok be, de nem tudom, hogy ennek lenne-e következménye, ha így tennék.



2019. jún. 26. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerény felfogásom szerint az a kérdés egy mondatban, hogy baj lehet-e abból, hogy egy OKJ-s képzésre jelentkezel, de nem jársz be. Ha te fizeted ki, vagy a szüleid, akkor valszeg nem. De a képzésnek ára van, mint a egyetemen is. Személyesen nem mész be esetleg?

És miért nem jó az alapszak? :o

A pragmatika kedvéért feltehetnéd magadnak a kérdést: van eü-s képzettséget igazoló papírod? Bizi róla? Ennyi.

A fontos dolgokról tájékoztatási kötelezettségük van, mi ez a sztereotípia? Ha meg már most nem bízol egy intézményben, akkor nincs értelme jelentkezni.

Remélem, a többi válaszoló jobbat is tud mondani, azért sok kitartást! :)

2019. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. :) Ingyenes, mivel 25 év alatti vagyok, ezért kérdeztem, hogy lehet-e belőle valami.

Azt sajnos már az egyetemen megtanultam, hogy a tájékoztatási kötelezettség az egy olyan dolog, ami lópikulát sem ér... Olyan dolgok mennek itt is... A TVSZ-t meg csak max ajánlásnak tekintik. :D

2019. jún. 26. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért legjobb személyesen megbeszélni ezeket a dolgokat, előzetes időpont egyeztetéssel.
2019. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!