Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvfüggő a többletpont a...

Fizikakedvelő kérdése:

Nyelvfüggő a többletpont a 2020-as felvételi pontszámítás szerint?

Figyelt kérdés

Hadd fejtsem ki amire gondolok. Azzal tisztában vagyok,hogy egy B2 komplex és államilag elismert nyelvvizsga plusz egy emelt szintű érettségi lesz a jelentkezés követelménye. Azonban hasonlóképpen találkoztam azzal az állításokkal is,hogy egy második emelt/nyelvvizsga hozhat többletpontot. Engem az érdekel,hogy a nyelvizsgának kötelező-e másik nyelvből lennie? Ha van egy B2-m és egy C1-m angol nyelvből,akkor megkaphatom utóbbiért a többletpontot?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 26. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Egy nyelvből csak egyre kapsz többletpontot, ami vagy 28, vagy 40 a foktól függően. Ha másik nyelvet is felveszel, akkor az lehet pluszpont, de összesen 100 többletpontot tudsz szerezni. Egy emelt =50-el.

Egy nyelvvizsga 28/40. Marad 22, amit még ki tudnál maxolni. Ez lehet másik emelt, vagy egy másik nyelvvizsga. A te dolgod, hogy melyiket választod, sok szerencsét! :)

2019. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ha jól értelmezem tehát a felsőfokúért járó többletpont nem fog változni.
2019. jún. 26. 15:23
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Első válaszoló: figyelembe vetted, hogy jövőre új szabályok vannak? Amit írtál, az igaz volt a régi rendszerre, de abban nem lennék biztos, hogy az újra is igaz.
2019. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen,én az új szabályokra vagyok kíváncsi
2019. jún. 26. 16:43
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha egy nyelvből csinálsz emeltet és közepet, akkor összesen 12 pont jár pluszba logikusan.

Aztán hogy a sok idióta a parlamentben tud-e logikusan gondolkodni, vagy matekból tök hülyék, az majd kiderül.

2019. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Az biztos, hogy a kötelező B2-es nyelvvizsgáért és a kötelező emelt szintért nem fog a 28, illetve az 50 pont járni.


Hogy a többi többletponttal mi a helyzet, attól tartok, hogy csak az azévi felsőoktatási felvételi tájékoztatóból, illetve az arra az évre elkészített pontszámító kalkulátorból fog csak kiderülni.

2019. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Járni fog a többletpont ,de mivel alapból kötelező lesz mindenkinek ezért nem fog előnyt adni,tehát matematikailag nem vagy előrébb.

Egyedül a felsőfokú nyelvvizsga ami előnyt ad 12 pontal.

Viszont a +100 pontért 3 emelt kell majd jövőre 2 re kapsz majd +50 et háromra 100 at.

Egyébként sok helyre már most is alapkövetelmény ez is meg az is szóval akkora változás nem lesz ,max a szorás lesz nagyobb ezek miatt.

Gyakorlatilag csak c1 ér jár olyan többletpont amit hasznosítani is tudsz.

2019. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nekem a felsőfok a szignifikáns.
2019. jún. 29. 15:43
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
az alapesetben +40 ,de mivel a közép kötelező lesz ugymond ezért 12 pont + jár érte a " versenyben"
2019. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Járni fog a többletpont ,de mivel alapból kötelező lesz mindenkinek ezért nem fog előnyt adni,tehát matematikailag nem vagy előrébb."


Nem. Nem így van. Azért a nyelvvizsgáért, amellyel a jelentkezéshez szükséges kötelező B2-es nyelvvizsga követelményét elégíti ki a jelentkező, 0, azaz NULLA többletpont fog járni.


"Egyébként sok helyre már most is alapkövetelmény ez is meg az is"


Ez megint nem így van. Jelenleg a jelentkezésnek egyáltalán nem feltétele a nyelvvizsga megléte, csak a diplomához szükséges. Illetve jelenleg, az olyan szakokon, ahol kötelező az emelet érettségi valamilyen tárgyból, azért az egy kötelező érettségiért is jár az 50 többletpont.


"Gyakorlatilag csak c1 ér jár olyan többletpont amit hasznosítani is tudsz."


Nem. Ha van egy B2-je angolból és egy B2-je németből, akkor az egyik nyelvvizsgára nem kap többletpontot (mivel azzal a jelentkezés feltételét elégíti ki), a másikra viszont kap 28 pontot, mert az többletnyelvvizsgának minősül.


Egyébként ebben cikkben lévő dokumentumból szedtem a válaszokat, és a kérdező kérdésére is benne van a válasz (a 8. kérdés az):


[link]


Vannak benne érdekességek amúgy. Például a 3. kérdésre adott válasz szerintem hibás, a 9.-re adott válasz meg nagyon furcsa: Ha ugyanazon nyelvből van 2 középfokú nyelvvizsgád (két különböző nyelvvizsgaközpontból szerzett), akkor az egyikért jár a többletpont xD

2019. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!