Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgáz BA diplomával mennyit...

Közgáz BA diplomával mennyit lehrt netto keresni itthon?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 150 ezer és 2 millió között akármennyit. De az alapképzésen szerzett tudás finoman szólva sem túl praktikus, aki komolyan gondolja a gazdasági pályát annak legalább a mestert el kell még végeznie mellé. Az alapképzés az már arra jó csak, hogy gyakornokként bekerülj valami kávéfőző pozícióra ahonnan aztán a saját képességeidnek megfelelően lépkedhetsz előre a vállalati ranglétrán (vagy épp egyáltalán nem lépsz sehova), de nem ad olyan átfogó tudást és világképet, amivel önmagában bármit is lehetne kezdeni. Pár közgazdasági alapösszefüggést megtanultok amit amúgy józan ésszel is ki lehet következtetni, de ha csak nem valamelyik szűk piaci területre fókuszáló szakon végzed, akkor a legtöbb közgáz diploma túl általános, nem tudnak vele mit kezdeni a cégek.
2019. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most helyezkedtem el május elején, pénzügy-számvitel diplomával keresek nettó 180 ezret Debrecenben könyvelőként. Jobb kezdő fizuban reménykedtem, de szinte munkát is alig találtam pedig januárban diplomáztam, de szinte állásajánlat is alig volt amit kezdőként meg tudtam volna pályázni. Utolsó évben már voltam gyakornok, így a kötelező gyakorlattal együtt van 1,5 év úgy-ahogy tapasztalatom, megpályáztam olyan helyeket is ahova 1-3 év gyakorlatot kértek, de még így is 3 hónapig keresgéltem, ezt is azért fogadtam el mert más mást nem találtam. Én még elméletileg a psz jónak számít a gazdasági szakok között.
2019. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Jó is. Sajnos nálad az a gond, hogy nem az ország nyugati részén vagy Bp-en keresgéltél.
2019. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam olyan anyagi helyzetben hogy elköltözzek, Budapesten még egy albérlet kaukciójára se nagyon futotta volna. Viszont nem is Mucsaröcsögén kerestem állást hogy alig legyen 5-6 gazdasági pozíció hirdetve amiből jó ha 2 olyan hogy egyáltalán pályázni tudjak.
2019. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Közgázból full felesleges mestert végezni, sem a fizetésed, sem az elhelyezkedési lehetőséged nem fog nőni tőle. Inkább egy MBA-t javasolnék majd pár évvel később. Esetleg annyi haszna van a mesterszaknak, hogy ha olyannal versengesz egy állásért, akinek csak BSc van, akkor van egy plusz pontod a HR-en.


Ahogyan írják, nem adható általános recept, személyes képességektől függ.

2019. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!