Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis GYTK vagy SZTE...

Nagy.bettike21 kérdése:

Semmelweis GYTK vagy SZTE GYTK? Elönyök? Hátrányok?

Figyelt kérdés

Idén megyek egyetemre.

Kíváncsi vagyok mindenre pl oktatás színvonala, diákélet, külföldi programok, Budapest és Szeged alapból, egyetem utáni elhelyezkedési lehetoségek!

Bárki írhat, nem csak gytk-s pl a városokról!



2019. jún. 30. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Idén mégy egyetemre, de még azt se tudod hova és mire? Azt mégis hogy csinálod?
2019. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a SE-GYTK-ra járok. Nem tudok előnyöket/hátrányokat felsorolni a szegedi képzéssel szemben, mert oda nem jártam egyetemre. Hallomások, ismerősök tapasztalatai alapján írhatnék ezt-azt, de szerintem aki nem tapasztalta meg mindkettő egyetemet, nem tud releváns választ adni ebben a kérdésben.

Az oktatás állítólag nagyon jó nálunk, benne van a kar a világ legjobb 200 gyógyszerészképzésében. Nagyon nehéz az egyetem, rengeteg tanulás szükségeltetik, ha az ember a lehető legkevesebbet akarja a szerencsére bízni, és csalni nem akar (a legtöbb esetben nem is lehet). Az első két évben alapoz tárgyak vannak, mindenféle kémia, növénytan, biológia, stb. harmadévtől egyre több szakmai tárgy van, és már csak 1-2 alapozó tárgy (pl. biokémia, élettan, utóbbi Szegeden másodéven van, azt hiszem, immunológia). Második félévtől kezdve mindegyik félév végén van legalább egy (de inkább 2 vagy több) szigorlat is. A kutatómunka, amely az egyetemen folyik, említésre méltó. A diploma megszerzése után többen is maradnak az egyetemen, és megszerzik a PhD-fokozatot.

A vezetőséggel ellentétben én negatív dologként említeném, hogy a képzés jelenleg 2 egyetem 3 karán történik, és a hallgatóknak össze-vissza kell utazgatniuk a városban, van, hogy napi 2 óra elmegy az utazásra egyik előadóból a másikhoz. De ez szép lassan megszűnik (vagy legalább enyhül), mert éveken belül épül egy új központ, ahová a gyógyszerészképzés több fontos intézete költözhet és működhet.

Sok bulit szerveznek, kb. minden héten van lehetőség valamilyen egyetemi partira. Ezek minőségét és színvonalát illetően nem tudok nyilatkozni, nincs időm (sem kedvem) ezekre elmenni. Jó könyvtárak vannak a városban és az egyetemen is, ahol én kifejezetten szeretek tanulni. Néhanapján van szervezett kirándulás, pl. Bécsbe az adventi vásárra, első év után mindig lehet menni Svájcba a CERN-be... A közeg szerintem jó, bár ez nagyon csoportfüggő (15-20 fős csoportokból áll az évfolyam), vannak összetartóbb és kevésbé összetartó csoportok. Lehet menni instruktorképzésre, és te is szervezheted a Gólyatábort meg egyéb eseményeket, ami állítólag egy élmény, de erről engem ne kérdezz, mert fogalmam sincs. :D Több egyetemen belüli szervezet, csoport is működik, mint mindenhol, vannak egyetemi sportcsapatok is.

A magyar gyógyszerészdiploma sokrétű elhelyezkedést kínál, függetlenül a megszerzés helyétől. Mindenhonnan viheted igazán sokra, mindenre akad példa.

2019. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves elso! Minek valaszolsz ha semmi ertelmeset nem irsz? Itt en tettem fel kerdest, es nem te. Egyebkent meg ez a ket hely kozott gondolkodok. A sorrenden meg modosithatok. Nem tudom mit ugatsz, ha meg ennyit sem konyitasz a temahoz.

Utolso, nagyon köszönöm!!!

2019. júl. 1. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!