Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar egyetemeken van pompoml...

Magyar egyetemeken van pompomlány csapat? Ha van mik a feltételek, hogy oda bejuss?

Figyelt kérdés
Főként az orvosi egyetemek érdekelnének

2019. jún. 30. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Néhány egyetemen vannak, de azért ne olyanra gondolj mint az amcsi filmekben. Ahol én tanultam az egyetemnek csak a kézilabda csapata volt említésre méltó, ha néha volt valami meccsük akkor mentek a pompomlányok is fellépni de hát nem kellett nagy nézőközönség előtt szerepelniük. Még néhány egyetemi rendezvényen léptek fel ahova amúgy se jártak sokan, szóval teljesen felesleges volt ezért egy pompomlány csapat. Nem vagyok benne biztos egyáltalán van-e még ilyen csapata az egyetemnek, pár éve már végeztem de nem voltak amúgy se túl népszerűek. Táncolni kellett hozzá tudni, nem voltak túl komplikált koreográfiák szóval úgy is felvettek embereket ha nem ment a spárga vagy akrobatikusabb dolgok.
2019. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szegedi orvosin van ilyesmi viszont a bejutásról nem tudok pontos infót

De elég nyitottak és várnak minden érdeklődőt

2019. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Debreceni Egyetemen is van cheerleader csapat, de úgy tudom, hogy összegyetemi szinten, nem kartól függően. Elég komolyan csinálják, azt tudom, hogy sok versenyre járnak, de hogy mondjuk más sporteseményeken szurkolnak-e, azt nem tudom. Illetve fel szoktak lépni a yoUDay-en is (egyetemi nyitóbuli a Nagyerdei Stadionban, sok-sok fellépővel).

Szokott lenni felvételi náluk, hogy milyen követelmények vannak, azt sajnos megint nem tudom. Ennyit találtam most hirtelen: "A tagfelvételre egyaránt várják azokat, akik bármilyen táncos vagy akrobatikus múlttal rendelkeznek, de olyan érdeklődőket is szívesen látnak, akik szeretnék megismerni a cheerleadering világát. Edzéseik fő célja, hogy a tagok elsajátítsák az ehhez a sportághoz szükséges készségeket. Az edzések heti alkalommal, az egyetemisták órarendjéhez igazodva a DESOK Sportcsarnokban zajlanak."

Valószínűleg más egyetemeken is hasonló lehet :)

2019. júl. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mind a 4 egyetem van!

Szegeden minden évben van válogató, várják az új csapattagokat. Van fb oldal is, hirdetik majd az évfolyam csoportokban is.

Én sosem voltam, de azt hiszem egy rövid koreográfiát tanultok meg és megnézik elég ügyesen mozogsz-e. Inkább táncos vonal, akrobatikus elemekkel.

2019. júl. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak, sőt pl ELTE csapatába anélkül jelentkezhetsz, hogy az egyetem diákja vagy (bárki járhat, aki befizeti a havidíjat). Ők a legjobb csapat az egyetemiek közül Magyarországon. A SOTE csapata még említésre méltó, ha mindenképp csak orvosis csapat jöhet szóba. Amúgy ők mind elég magas szinten űzik, Európa- és világbajnokságra járnak és jó helyezéseket érnek el.
2019. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!