Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számolják ki a diploma...

Hogyan számolják ki a diploma átlagát?

Figyelt kérdés
A honlapon az van, hogy védés + zv, és az átlagot kell egymással elosztani. Ha a zv és védés eredménye két jegy közé kerül, akkor felfelé vagy lefelé kell kerekíteni?

2019. júl. 1. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csodálkoznék, mert a legtöbb helyen a szigorlatok eredményeit is beszámítják.


Egyébként x.51-től kerekítik felfelé, attól meg lefelé. Ha csak 2 jegy átlagát vennék, amin csodálkoznék, akkor egy 4-es meg egy 5-ös eredménye: 4.5 “jó”. Aminek semmi értelme nem lenne, mert nem lehetne javítani.

2019. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
... de lehet, hogy 4,5-öt már felfele kerekítenek, és akkor a diploma átlaga 4,5 “jeles”. Amúgy nincs jelentősége. Tökéletesen jó a jó diploma, még doktorihoz is.
2019. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én jàrok , ott csak 2 jegy szàmít és sajnos lefele kerekítenek. (Elten az egyik nyelvszak). Tehát 4.5 az négyes.
2019. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nálunk védés + záróvizsga átlagát nézik, ez adja a záróvizsga eredményét. Az így megkapott eredményt pedig átlagolni kell a 3 éves súlyozott - halmozott tanulmányi átlaggal.

Csak azt nem értem, hogyha a védés és záróvizsga nem kerek szám, hanem mondjuk két jegy közé esik, akkor kerekíteni kell-e, és így kiszámolni a diploma jegyét.

2019. júl. 1. 11:24
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
A részeredményeket soha nem kerekítjük. Általános iskola második osztály.Kiábrándító, hogy ilyenek kapnak manapság diplomát. (Gondolom büfészak...)
2019. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a kiábrándító, ahogyan te lenézed a másik embert egy kérdés miatt. Nem büfészakos diplomát fogok szerezni, szerencsére. De ha azt szereznék, akkor is állíthatom, hogy sokkal értelmesebb vagyok, mint te. Tudod, a diploma nem ad neked jómodort és emberséget. ;) Ha pedig a való életben elnyomnak, ne egy internetes oldalon sértegesd a másikat ismeretlenül. Bár elhiszem, itt könnyebb.

Esetleg az egyetemet minősíti az, hogy kevés információt kapunk a honlapjukon, a telefont pedig nem veszik fel.

2019. júl. 1. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Esetleg az egyetemet minősíti az, hogy kevés információt kapunk a honlapjukon, a telefont pedig nem veszik fel."


Jellemző a mucsaröcsögei képzésekre...

2019. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Te aztán egy nagyon elkeseredett ember lehetsz, akinek nem jött össze az élet. :D Sajnálom!
2019. júl. 2. 09:19
 9/14 A kérdező kommentje:
Hidd el, engem ezzel nem tudsz megbántani, bármennyire is szeretnéd, mert átgondolva lehet, hogy csak egy 12 éves gyerek vagy.
2019. júl. 2. 09:28
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem megbántani akarlak, de felfogni nem tudom, mégis hogyan gondoltad hogy a részeredményeket kerekíted.

Ez akár 20-30%-os hibát is vihet a végeredménybe.


Mégha laikusként le is pontoztak a hozzá nem értők, ez akkor sem fog megváltozni. A matematikát nem lehet átalakítani!

2019. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!