Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Soproni Egyetem erdőmérnök...

Soproni Egyetem erdőmérnök szak vagy Debreceni Egyetem GTK vidékfejlesztési agrármérnök?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, a pontokkal nem lesz probléma. Július 12-ig lehet változtatni az egyetemi szakok sorrendjén, és elég tanácstalan vagyok, melyik legyen... Illetve óránként változik bennem a sorrend. Szívesebben lennék erdőmérnök, de az elhelyezkedési nehézségekről annyit hallottam, hogy elég kockázatosnak tűnik 5 évet tanulni (ugye ez egy osztatlanesterképzés), hogy aztán a diplomáddal semmit ne érj. A debreceni sokkal "unalmasabb", de biztosabb szaknak tűnik, ráadásul az egyetem színvonala is jó, nem beszélve a sok pénzről. No meg az egyetemi város, szerintem a szaktársak is sokkal közvetlenebbek, illetve jobb a hangulat (de nyilván nem tudom, csak találgatok...) Ha bármi tanáccsal tudtok szolgálni, megköszönöm.

2019. júl. 7. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Debrecenben végeztem fel is vettek a gyakorlati helyemre teljes állásba. Idén kezdem a vízgazdálkodási msct.

Ne a szaktársak miatt válasz egyetemet hanem ami igazán érdekel és vonz.

2019. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem ajánlom. Felvin a szakleírásokban nézz körbe a végzés utáni kilátások valamint a szakmatérkép fülekben.
2019. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom, #2-es. Csak nem akarok perspektíva nélküli diplomát szerezni, és ezért 5 évet tanulni.


Szóval elsősorban információra lenne szükségem, ami segít, nem tanácsra. De köszönöm!

2019. júl. 7. 16:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, #1-est akartam írni
2019. júl. 7. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Pl: itt van ez a vidékfejlesztési agrár mérnök.


[link]



Statisztika szerint 249 bruttóval kezdenek. Ez olyan 160 nettó. Szerintem ez semmire se elég, de hát ember és elvárás függő a dolog.

2019. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!