Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vérnek van többes száma?

A vérnek van többes száma?

Figyelt kérdés

Teszem azt van 10 kémcső amiben különböző emberek vére van.

Ekkor mondhatom azt, hogy "lerakom a véreket a földre"? Vagy ez így helytelen, s helyette: "lerakom a vért a földre".


Köszi előre is! 😁



2019. júl. 8. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, ez a kérdés jól elgondoltatott kíváncsi vagyok a többi válaszra.
2019. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem konkrétan a bennünk csörgedező anyagra gondolok hanem a gyerekeimre akkor mondhatom, hogy véreim és látszik hogy több van.


Ahogy te gondolod, szerintem sincs.

2019. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Van többesszáma, simán használják ezt így az eü-ben, hogy beteszik a véreket az automatába, átküldik a véreket a laborba, stb
2019. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van többes száma, le is írtad, vérek. A magyar elég rugalmas nyelv. Az más kérdés, hogy ritkábban használják így ezt a szót.
2019. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos anyagneveknek ritkán használjuk a többes számát. De a fentebb említett példa vagy a „Milyen vérek vannak raktáron?” mondat is mutatja, hogy vannak szövegkörnyezetek, amelyekben igenis használjuk a többes számú alakját a vér szónak.


Hasonlóan viselkedik a víz is: ha kiveszed a bevásárlókocsiból a hatpalackos kartont, azt mondod: „Kiveszem a vizet.” Ha megfogsz egy szénsavas és egy mentes vizet tartalmazó palackot, arra már inkább azt mondod, hogy „Hozom a vizeket.”

2019. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!