Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Halasszak még1 évet vagy ne?

Halasszak még1 évet vagy ne?

Figyelt kérdés
BCE-t meg a BME-t jelöltem meg, igazából nem sok kedvem van BP-re költözni, koleszozni ha egyáltalán bekerülök meg még annyi se, az esetleges szobabérlésről csilliókért meg ne is beszéljünk :D. Pécs közel van, bejárhatnék az egyetemre busszal, anyagilag tehát mindenképp kedvezőbb, illetve kedvem is több lenne ide járni, csak hát ugye az 1 év kihagyás, főleg, hogy 21 vagyok... Szerintetek?

2019. júl. 8. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Te tudod megéri-e neked halasztani.

Én nem azt mondom, hogy azon az egy éven semmi nem múlik.

Viszont Pesten tuti több a munkalehetőség.

2019. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jelöltél meg Pécsen szakot? Mert akkor áttehetnéd első helyre. Ha nem, és felvesznek, én elkezdeném, majd a tárgyaimat elfogadtatnám Pécsen, és akkor mégsincs 1 éves kihagyás.:)
2019. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem jelöltem meg a PTE-t :D Én is gondolkodtam, hogy letolom az 1 évet és utána ismét felvételizek, csak kérdés, hogy biztosan tudnám-e a 3. félévtől folytatni a szakot.
2019. júl. 8. 10:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert ha csak néhány tantárgyat fogadnának el akkor inkább halasztanék.
2019. júl. 8. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen miatt biztosan nem halasztanék, ha amúgy Budapesten is el tudod kezdeni az egyetemet és meg tudod oldani az utazásod, lakhatást stb. Nem azt mondom, hogy mindegy, hogy hová jár az ember egyetemre, de azért én nem ennyi alapján döntenék. Ha előre megjelölöd Pécset is, akkor gondolkodnék rajta, de én személy szerint így már elfelejteném. Nekem nem érné meg az 1 év halasztást. A BCE és a BME is jó egyetemek, Budapesten több a lehetőség diákmunkákra és szakmai gyakorlatra, kollégistaként vagy legalábbis a városban lakva szerintem az egyetemi életed is teljesebb. A bejárás is olyan, hogy nem biztos, hogy hosszútávon bírja az ember, bár nem tudom, hogy a te esetedben ez mekkora távolságot jelent. Én csupán egy órára lakom az egyetemtől, de így is 4-kor kellett kelnem ahhoz, hogy beérjek a reggel 8-as órámra, szóval biztosan nem ingáznék. Pécs azért még inkább kisvárosiasabb is pl. a diákmunkák jelentősen karcsúbbak, mint Pesten és a tömegközlekedés is rosszabb. Jó, boltok ugyanúgy vannak, ugyanúgy van egy rahedli szórakozási, kikapcsolódási, sportolási lehetőség, egyetemi programok stb., szóval nem azt mondom, hogy nem élhető vagy nem szerethető a város. Viszont én nem érzem azt, hogy sokkal többet nyújtana, ami miatt nekem megérné egy évet kihagynom. Szerintem arra nem szabad számítani, hogy megcsinálod az első 2 féléved Pesten, majd utána ugyanúgy folytatod Pécsen, mert szerintem annyi különbség mindenképpen van, hogy nem tudsz minden egyes tárgyat elfogadtatni. Viszont nem biztos, hogy minden "kárba is veszik". Én a helyedben megpróbálnám Pestet.
2019. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pótfelvételivel még mehetnél Pécsre, igaz csak költségtérítéses formában, de egy év alatt átsorolhatnak államilag támogatottra/újrafelvételizhetsz államira.

Így lehet körülbelül azonos anyagi ráfordítás lenne mint Pesten tanulni egy évig. Főleg hogy bizonytalan hogy mit tudsz elfogadtatni ha Pesten kezdesz.

2019. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!