Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltségesről állami finanszí...

Önköltségesről állami finanszírozottra, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Debreceni Egyetemen szeretnék pszichológiát tanulni, viszont idén valószínűleg csak önköltségesre vesznek fel. Kinek milyen tapasztalata van azzal kapcsolatban, hogy önköltségesről átvették államira? Mi alapján? Hány félév után?

Attól tartok, hogy az önköltségesen ragadok.



2019. júl. 9. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
2 lezárt félév mindenképpen kelleni fog, illetve a TVSZ-ben rögzítettek az irányadók ilyen esetben.(hány kredit kell, stb.) Illetve, átvenni csak akkor fognak, akármilyen a tanulmányi eredményed, ha valaki kiesik az államis képzésből.(otthagyja a szakot, rossz tanulmányi eredmények miatt, stb) Azt még mindig megteheted, hogy jövőre újrafelvételizel, és ha felvesznek, a már teljesített tárgyaidat el fogják fogadni, így folytatólagosan tudsz haladni a tanulmányaiddal.
2019. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elnézést, egy lényeges dolog az előbb kimaradt: szóval nem "akármilyen a tanulmányi eredményed", hanem akármilyen JÓ a tanulmányi eredményed.
2019. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi elozo megkerdezhetem hogy jol ertem e tehat ha iden onkoltsegesre vesznek fel es eszmeletlen kiraly vagyok aztan ev vegen ujra jelentkezek akkor

Felvesznek allamira

Es masodeveskent mehetek tovabb?

Ez nekem uj info es meglepett.

Masodeveskent harmadevesre is felvehetnek igy?

2019. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!