Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-EK A bukott tárgy beleszámí...

DE-EK A bukott tárgy beleszámít a súlyozott átlagba? Mennyit kell fizetnem, ha nem megyek el a felvett vizsgára?

Figyelt kérdés
Sajnos ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban csak kétes információkat találtam, nem vagyok biztos benne, hogy igazak-e. Ti hogy tudjátok?

2019. júl. 9. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne számítana? Felvetted és nem teljesítetted.



“(8) A vizsgáról való igazolatlan távolmaradás esetén a tanulmányi rendszerben „nem jelent meg” bejegyzést kell feltüntetni. Ebben az esetben a hallgató elveszít egy lehetőséget a tárgy adott félévben lehetséges vizsgaalkalmai közül. Amennyi- ben a hallgató a félév során egyáltalán nem kísérli meg a vizsga letételét, a „nem jelent meg” bejegyzést a tanulmányi osztály a leckekönyvébe is bejegyzi.166 Amennyiben a hallgató a vizsgaidőszak során egyáltalán nem jelentkezik vizsgára vagy jelentkezik, de azon egyszer sem jelenik meg, a tanulmányi rendszerbe a vizsgaidőszak végén a „nem teljesítette” bejegyzés kerül.”


Egyébként a szabályzatban benne van -konkrétan le van írva, egyéttelműrn- hogy ha felvett vizsgán nem jelensz meg az 4500 ft, a bukott tárgy pedig 1500 ft/kredit.

2019. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az átlagba nem számít az egyes, nálunk BTK-n legalábbis nem megy bele, de az ösztöndíj automatikusan ugrik. Inkább menj be megbukni (nincs még vége a vizsgaidőszaknak?) mert másképp fizetheted, hogy nem jelentél meg. Plusz a kreditbünti ugye. Szóval ha spórolni akarsz jobb bemenni és kijönni egy karóval.
2019. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos, kedves 1. válaszoló, azóta biztos helyről tudom, hogy nem számít bele a súlyozott átlagba, illetve ahogy a 2. válaszoló írta, valóban jobb bemenni és megbukni, mint nem bemenni és fizetni. (Bementem és amúgy hármas lett, csupán túlparáztam a dolgot.)

Mindenesetre köszönöm a válaszokat! 😊

2019. júl. 11. 01:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak nem anatomia II??? :D Amikor en jartam oda, a csapat fele, vagy tobb, azon hasalt el tobbszor is... (nekem is 3. alkalommal lett meg...) Pedig akkor egy imadni valo tanar oktatott minket :) Es talan mi voltunk az utolso ev, aki tegezte ot XD
2019. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!