Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Női sebész manapság?

Női sebész manapság?

Figyelt kérdés

Szerintetek sebésszé válhatok annak ellenére, hogy nő vagyok?

Tudom, hogy egyre több női orvos van, viszont eddig minden ismerősöm meglepődött, amikor közöltem hogy sebész szeretnék lenni. Valószínű a nemem miatt.

Azt megértem, hogy nehezebb lenne a helyzetem balesetsebészként (fizikai teherbírás miatt például) de érdekelne mások mit gondolnak erről a témáról.

(természetesen a szakirány választásban nem fog befolyásolni, puszta kíváncsiságból érdeklődöm)



2019. júl. 13. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Lehetsz. Csak majd ezerszer megkapod a környezetedtől és a kollégáidtól is, hogy te bizony lány vagy és nem érsz annyit abban a szakmában, mint ők. Ja, és természetesen háromszor annyi mindent kell letenni az asztalra, hogy elismerjenek, mint egy férfinak.


Én átmentem ezen, nőgyógyász lettem nő létemre. Nálunk egyébként elég sok nő van. De így is látványosan a nőket az ambuláns rendelések meg az ultrahang irányába terelgetik, míg a férfiakat a műtétes vonalra.

De meg lehet csinálni, csak talpraesettnek kell lenni. A kis mimózalelkűek nem "maradnak életben" a férfiak között:D


Viszont azért a baleseti sebészet kemény. Nem tudom milyen testalkatú vagy, de azért megnézném egy nő hogy tesz helyre egy csípőficamot:D Szerintem célszerű neked is elgondolkodni mondjuk egy kézsebészet ráépített szakképzésen, az elég sziszifuszi, aprólékos munka, nőknek kifejezetten el tudnám képzelni. Mivel szerintem a finom kézügyességünk alapvetően jobb, mint a férfiaké.

2019. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanez igaz gépészmérnök, informatika, rendészet és egyéb irányokban is. Csak ez ne tartson vissza, emeld magasra az állad és csináld! Senki nem ér vagy tud többet, csak azért, mert férfi!
2019. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Több sebész doktornőt is ismerek. Sőt még egy balesetsebészt is. Szóval simán lehetsz! Viszont tényleg sokszor el fogják mondani, hogy az nem nőnek való, válassz mást, mert család és állóképesség, stb. De ha te mindenképp ezt szeretnéd csinálni, akkor ne mondj le róla!

Egy orvostanhallgató

2019. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak mások! Ha ezt szeretnéd csinálni vágj bele és mutasd meg, hogy képes vagy rá!

Nekem mindig azt mondták, hogy igazi, sikeres ügyvéd csak férfi lehet, nem hittem benne és milyen jól tettem.

2019. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Lehetsz. De nehezen fognak elismeri. Sokkal többet kell hajtanod, mint más. Tehát a családról és magánéletről le kell mondanod egész életed alatt. Sajnos ez a világ van.
2019. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Amit az első ír nem igaz.

Manapság simán lehetsz sebész lányként is. Sőt tudok olyan helyzet ahova direkt csak nőket vesz fel az osztályvezető (aki férfi), de olyanról is tudok ahova pont azért a lányt vették fel mert nő volt, pedig a férfi jelentkezők CV-je és eredményei sokkal jobbak voltak.

2019. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

"Amit az első ír nem igaz."


És ugyan melyik része nem igaz?

2019. júl. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A sebészi munka nagy része nehéz fizikai munka, ami még a férfiakat is próbára teszi. De vannak a sebészetnek olyan ágai is, amelyek nőknek is megfelelőek Ebben a kérdésben nem az a lényeg, hogy azért ne legyen valaki sebész, mert nő, hanem az, hogy mivel nő, mennyire bírja ezeket a terheket.
2019. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

7-es, erre írtam, hogy nem igaz:


"Csak majd ezerszer megkapod a környezetedtől és a kollégáidtól is, hogy te bizony lány vagy és nem érsz annyit abban a szakmában, mint ők. "


Egyébként van olyan sebész szakma ami tényleg nem való nőnek vagy gyengébb férfinak se. Mondjuk ortopéd vagy baleseti sebész ne legyen nő, mert nehéz dolga lesz ha nincs olyan fizikuma mint egy férfinak.

2019. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok női sebészt ismerek, balesetit, plasztikait, kézsebészt, stb.


Egyik sem 45 kilós, de volt már erről szó olasz barátokkal való társalgás során is, Olaszországban egyáltalán nincs lenézés női sebészekkel szemben, valahogy úgy sejtem,hogy Nyugaton sehol... A volt szerelmem olasz volt, idegsebész (Milano Policlinica), és náluk is rengeteg volt a női sebész.

2019. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!