Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki jár a BCE...

Van itt olyan, aki jár a BCE - Gazdaság és pénzügy matematikai elemzés 5 éves osztatlan MSc-re?

Figyelt kérdés

Írna róla, hogy milyen? Nehézség, teljesítjetőség, közösség?


Látom, hogy itt nincsenek alibi töltelék tárgyak, csak komoly matematika, közgazdaságtan (elmélet), informatika, jogismeret.


A tárgyakat látom a BCE weboldalán, de könyveket, jegyzeteket nem találok.


Aki tud, mesélne a szakról?


Érdekelne még a tankönyv (és esetleges jegyzet) lista is, ha van valakinek. Szóval hogy bizonyos tantárgyhoz miből (könyv címe, jegyzet) tanultok.


De ha valaki van itt a közelben, aki erre a szakra jár, és tudnék neki privátot küldeni, az is nagy segítség lenne.


Minden érdekel, ami ezzel a kérdéssel kapcsolatos.



2019. júl. 17. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az osztatlanra járok, akkor jártam ide, amikor még osztott formában indult, de nyugodtan írj és válaszolok.


Egyébként konkrét jegyzetlistát egyik szakon se várj, de ha rákeresel az egyes tárgyakra, akkor mindegyik tantárgyi adatlapján le van írva a kötelező irodalom. Természetesen az esetek kb 80-90%-ában egyiket sem használod, max korábbi évek anyagaiz, vagy a moodlebe feltöltött anyagokat, illetve a saját jegyzeteid.

Nehéznek nehéz a többi szakhoz képest, tanulni kell azért, meg a matekot megérteni, nekem nagyon sok stresszel járt, de sokan minden tárgyat puskázással teljesítettek, úgy agért nem nehéz, én meg is tanultam az anyagot.

2019. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erre járok, de BCE-s vagyok. Nagyon kemény szak, kösd fel a gatyád.
2019. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Jah utolsó, láttam.


Van 7 darab alap matematika tárgy.

Van 7 darab alap gazdaságismereti tárgy.

Van 5 darab alap társadalomismereti tárgy.


Van 24 kötelező közgazdaságtudományi szakmai tárgy.

Van 13 választható közgazdaságtudományi tárgy.


Van 12 gazdaságmatematika tárgy.

Van 12 pénzügymatenatika tárgy.


Utóbbi kettő közül kell egyet választani.


Van végül 3 diploma, szeminárium tárgy.


Egyébként viccesnek hangzik, de nekem személy szerint könnyebben menne, mint egy gazdmen, kermark, psz és társai. Ezeken ki is buknék, mert annyira nem is érdelnek. Ez a szak amolyan keményvonalas, meg jobban érdekelnek az itt felbukkanó témák.


Nehezebb, mivel matekosabb, de én matematikai/elméleti típus vagyok.

2019. júl. 17. 16:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az első, aki bscn végzett gazdelemzőn.

Azt kihagytam hogy egyébként nagyon nem ajánlom ezt a szakot így osztatlanban. A szakot kezdők jelentős része még első évben ott hagyja. És ha nem hagyod ott, nincs esélyed váltani mestert. Szerintem érdemesebb alkalmazott közgazdaságtant megcsinálni spm imp-pel, és utána még van lehetőség váltani is, de ha még utána is az elemzés érdekelne, közgazdasági elemző msc-vel majdnem ugyanott tartasz, mintha a gazdelemzőt elvégezted volna. Csak több a lehetőség a váltásra.

2019. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Szerintem ez a képzés a legkomolyabb a BCE-n és ha rendesen végigcsinálod (azaz nem buksz ki már az első évben, mint a legtöbb diák), akkor kapkodni fognak érted a vállalatok hatalmas összegekért.

2019. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez igaz, de az alkalmazott közgáz es közgáz elemző mester sem különbözik nagyon ilyen szempontból. De az osztatlanhoz nagyon elhivatottnak kell lenni.
2019. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat.


Szerintem elhivatottnak annyira kell itt lenni, mint egy jogász szaknál. Végülis az is öt éves és osztalan MSc. De valóban komolyabb döntéyt igényel, mint egy 3 éves BSc, ott még lehet váltani.

2019. júl. 18. 12:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a jogász szak is nagy elhivatottságot igényel. Én csak azt mondom, én például nagyon biztos voltam benne, hogy elemző szeretnék lenni és nagyon komoly matekot és elméleti közgazdaságtant szeretnék tanulni, hogy akár kutató lehessek. Az említett szak második évében jöttem rá, hogy ez nem olyan, ahogy azt sokan elképzelik. Most meg egy nagyon gyakorlatias, teljesen más mesterképzésre megyek, és hálás vagyok érte, hogy ezt is megtehetem csúszás nélkül.
2019. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval. Az elemzés/kutatás sokkal-sokkal nehezebb, mint amilyennek tűnik. Nem véletlen vannak megfizetve úgy a hozzáértők. Mivel még csak egyetemista vagyok, csak a TDK-ról tudok nyilatkozni, hogy már az is elég szívás, pedig érdekel maga a téma.

Kedves kérdező, szerintem ha érzel magadban elég ambíciót a szak elvégzésére, én azt mondom, vágj bele. Veszíteni nem fogsz (max akkor, ha kibuksz). De ha nem bírod, átmész egy másik szakra 1 év után.

2019. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom neked mondani, hogy ez nem olyasmi ,hogy olvasgatod a könyveket, hogy ezt meg azt mondta ez meg az a közgazdász a múltban, általában leszokták vezetni a képleteket meg ilyenek. Többet ad módszertanban,mint bármelyik másik gazdasági képzés. Kicsit úgy tudom jellemezni, hogy szerintem félúton van egy természettudományos/mérnöki képzés és mondjuk egy SKM-AK (már nincs ilyen) között. A matek nagy része szerintem olyan, hogy nem fogod tudni igazán hasznosítani, de legalább tanulsz egy csomó érdekes dolgot. Ha azt mondod, hogy élsz-halsz a matekért és érdekel hogy mi ez a pénzügy és gazdaság talán ez a jó választás:D
2019. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!