Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szerzek egy diplomát egy...

Ha szerzek egy diplomát egy egyetemen, akkor utána ha jelentkezek egy másik egyetemre, ott bekerülhetek állami támogatással, vagy a másodikat már csak önköltségesen vegezhetem el?

Figyelt kérdés
Még csak gimibe járok, most leszek végzős, úgyhogy még nem vagyok túl jártas ebben. Nem sikerült még választanom, hogy hova menjek tovább, de ha valamit elkezdek, azt be is szoktam fejezni. Úgyhogy ha elkezdek egy egyetemet, akkor ha tudom, akkor végig szeretném azt járni, de ha meg annyira nem tetszik és mást akarnék majd dolgozni, akkor sem szeretnék vagyonokat fizetni a tandíjra... Lehetséges így?

2019. júl. 21. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha elhasznalod az allami feleveid akkor nem. Ne szorakozzunk mar 18 eves leszel, nem igaz, hogy ennyi ido alatt nem tudod eldonteni mi leszel.
2019. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Ha jol tudom 10 allamilag tamogatott felev van ha ezt tul leped akkor utanna fizetned kell, illetve valamilyen tanulmanyi atlagot es credit szamot is el kell erj h bent maradj allamin. De ennek jarj utanna, am meg itt nem celra vezeto ragaszkodni egy rossz donteshez.
2019. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos meg kell fizetni a tanulópénzt, ha elsőre nem találod el a megfelelőt. De ne keseredj el, más is van így, én már 74 éves vagyok, de már soha nem tudhatom meg, hogy mire lettem volna képes, ha nem azt tanulom, amit tanultam és nem ott helyezkedtem volna el, ahol.
2019. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
12 állami féléved van.
2019. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak üzenem, hogy hiába leszek már 18,nagyon sok minden érdekel, és sok mindenből vagyok jó, de semmiből sem kiemelkedően jó, és mivel sok a választási lehetőség, ezért nagyon nehéz.

Egyébként köszönöm a válaszokat, hasznos volt :)

2019. júl. 21. 13:42
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy a negyedik válaszoló írta, 12 állami féléved van, és így az elhasználatlan állami féléveidet természetesen végzés után még elhasználhatod, vagyis elkezdhetsz egy másik képzést, ahol addig nem kell fizetned, amíg mind a 12 államilag támogatott félévet fel nem használtad. Egyébként pedig utána sem katasztrófa a dolog, ugyanis létezik a tandíjat 100%-ban fedező Diákhitel 2, amelyet csak a végzés után kell elkezdened törleszteni, amikortól maximum a fizetésed 11%-át kérhetik.
2019. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem 12 állami féléved van. Attól függ hova mész . A képzési idő másfélszerese áll rendelkezésedre.
2019. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Az előző válaszoló téves választ adott. Kivétel nélkül mindenkinek 12 állami féléve van, ezzel gazdálkodhat szabadon az élete során. Az a szabály, amire a válaszoló utal, egész más tészta, és az állami képzésre beiratkozók vállalásainak egyikéről szól. Ha állami képzésre iratkozol be, akkor az adott képzés hivatalos képzési idejének másfélszeresén belül végezned kell, különben visszafizettetik veled kamatostul a felhasznált félévek ellenértékének felét. De ez ritkán következik be, hiszen ahhoz nagyon hanyagul kell tanulni, hogy valaki mondjuk egy 3 éves alapképzést 4 és fél év alatt se végezzen el. Az már sokkal gyakoribb, hogy valaki egyszerűen végzés előtt otthagyja az egyetemet, s ekkor is vissza kell fizetni az állami félévek ellenértékének a felét. De akárhogy is alakul, még ha visszafizettetnek is pénzt veled, akkor is csak levonják a 12 félévből a felhasználtakat, a többivel továbbra is szabadon gazdálkodhatsz, mondjuk ha beiratkozol újra egy másik képzésre.
2019. júl. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

12 állami félév van.


Én csináltam régebben egy 3 éves képzést, de pótfelvételivel, így az első félév önköltséges volt, vagyis 5-öt finanszírozott az állam.

Most jelentkeztem 4 évs képzésre, ha felvesznek, csak az utolsó félévet kell majd fizetnem.

2019. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

"Kivétel nélkül mindenkinek 12 állami féléve van, ezzel gazdálkodhat szabadon az élete során."


Kivétel: osztatlan képzés eseten 14 félév. Doktori képzés eseten 8 félév amely nem számít bele a 12 félévbe.

2019. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!