Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz-töri tanári mellé...

Orosz-töri tanári mellé melyik nyelvből végezzem majd el a tanárit?

Figyelt kérdés

Sziasztok, felvettek ELTE-re orosz-töri szakos tanári szakra. Oroszból OKTV-n 2. helyezett lettem, van felsőfokúm, és ösztöndíjjal lehet, hogy még kutatásokba is sikerül belefolynom orosz nyelvészet terén.


Persze most még korai, de gondoltam, hogy majd ha végzek, hozzácsapnék plusz egy idegen nyelvet, abból is elvégezném majd a tanárit.


Persze egyelőre csak ezekre koncentrálok, ez csak ilyen felvetés, meg "ha majdan úgy alakulna", stb.


A spanyol, a kínai és a francia nyelv közül lennék kíváncsi, melyiket ajánljátok. E közül a 3 közül választanék, ha még egyet ki akarnék tanulni ilyen szintre, mint az oroszt.


Angolból van középfokúm, de szakmailag nem akarok vele foglalkozni. Kizárólag előbb felsoroltak érdekelnek.


Talán a francia hasznos lenne az orosz nyelvkutatás miatt, mert az egykori arisztokrácia nyelveként az irodalmat és a nyelvet, az egész kultúrát átszőtte, így a szakterületemhez nem jönne rosszul.


Kínaiból szerintem nem éri meg tanárira gyúrni, mert abból mindig lesz elég anyanyelvi, akik mindig jobban értenek majd a nyelvhez.


A spanyol közelebb áll hozzám, mint a francia, de igazából mindkettő érdekel és lehet, hogy a franciával több hasznom lenne.


Oroszból tolmácsit is el akarok végezni, így érdekelne, hogy mind tanári, mind tolmácsi szempontból ti (e 3 közül) melyiket csapnátok hozzá az oroszhoz.


Komolyan veszem a nyelvérzékemet, oroszt 2 év alatt tanultam meg felsőfokra, nálam a nyelv egyszerre hobbi és munka. Mit tanácsoltok?



2019. júl. 26. 19:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Tényleg e 3 nyelvvel lennék hajlandó komoly szinten foglalkozni, ezek érdekelnek. Se angollal, se némettel nem akarok elmélyülten foglalkozni.
2019. júl. 26. 19:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most te kutatni akarsz vagy tanítani, mert nem világos. Ha tanítani, akkor egyértelműen az angol a nyerő. Nagy a hiány. Egy francia, kínai egyéb nyelvre nem lenne akkora igény iskolákban.
2019. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tanárira vettek fel, csak ha megkapom a kutatói ösztöndíjat, belefolyhatok ilyen munkálatokba.
2019. júl. 26. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az OROSZ mellett én az ANGOL-ra fordulnék rá: Ez a nemzetközi konferenciák nyelve is - ha kutatásról beszélünk, előny ha ki tudod fejezni magas szinten. Ha oktatásról, akkor az Angol szintén örök sláger lesz: Kevés a jó tanár és azokat is elszippantja a multinacionális cégek világa.


Ha a felsorolt 3 nyelv a lehetőségek tárháza, akkor FRANCIA. Az angol és a német után a francia a harmadik legpopulárisabb választott nyelv a középsikolákban (bár szoros a verseny az orosszal).

2019. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

németed milyen ?

szerintem az is hasznos lenne

2019. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!