Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy felsőfokú vagy két középfo...

Egy felsőfokú vagy két középfokú nyelvvizsga? Melyik lenne jobb ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most ősszel megyek angolból középfokú nyelvvizsgára és a tanárom kérdezte, hogy utána járok-e hozzá továbbra is, hogy készüljünk a felsőfokra. Viszont azt mondta azt is megérti, ha inkább a németre akarok fókuszálni, mert az osztrák határ mellett lakunk, itt a német nyelvtudást is elvárják. Őszintén szólva a németet annyira nem szeretem, bár nem vagyok rossz belőle, a középfokú nyelvvizsgához különórákat kéne vennem, mert a suliban leadott anyag nem elég. Viszont az angolhoz több a motivációm, reálisabb tervnek tűnik a felsőfokú, mint németből a középfok.

Ti mit gondoltok? Mi lenne hasznosabb?



2019. júl. 27. 14:38
 1/3 anonim válasza:
100%
Én a német középfokút választanám, majd később angolból felsőfokúznék ahogy van lehetőségem tanulni rá. Sok helyre kell német
2019. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon benne vagy az angolban, akkor tűzd ki célul, hogy legkésőbb egy éven belül lerakod a felsőfokút, és nyomd tovább az angolt. Utána pedig kezdd el a németet.


Nagyon hasznos, ha valaki angolul és németül is tud, de angolból tényleg kell egy felsőfokú nyelvtudás, utólag viszont nehéz újra felvenni a fonalat, ha egyszer félbehagytad. Addig üsd a vasat, amíg meleg.

2019. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Német középfokú, inkább két nyelven tudj annyira, hogy el tudj indulni bármerre is, több is lesz a lehetőséged.

Utána már lesz időd tökéletesíteni a nyelvtudásod tovább felsőfokú szintig, illetve a munkahelyeken is sokat fejlődik az ember, ha olyan környezetbe kerül.

2019. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!