Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Te melyik típusú nyelvvizsgára...

Te melyik típusú nyelvvizsgára mennél/mentél, és miért?

Figyelt kérdés
Angol C1-re gondoltam. Mik a buktatók illetve miket érdemes figyelembe venni?

2019. júl. 28. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még anno TELC-re mentem angolból. De más nyelvből utána voltam Origo felsőn is, és semmi gond nem volt azzal sem. A harmadikból is Origo-ra fogok menni. Jó vizsga.
2019. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Origó, mivel minden vizsgarésznél (kiv. listening és persze az oral part) lehet szótárt használni. Valamint, fordításban jó voltam mindig is. (Nézik, mennyire magyaros a mondat!) Havonta lehet menni és közelben volt olyan vizsgacentrum, ahol letehettem. Hátránya: csak Magyarországon fogadják el. Buktató: listening elég nehéz volt. Mármint úgy értem,hogy én megvettem a Nagy Origó nyelvkönyvet gyakorlásra, amelyhez CD-t is adtak és ott sokkal lassabb (már-már túl lassú igaz) a beszédtempó és érhetőbb. Aztán nyelvvizsgázni mentem...hihetetlenül gyors beszéd és az egész érthetetlen. Ezzel nincs baj, csak akkor a CD-n is így kellett volna már.
2019. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eurón voltam, egyrészt azért mert B2-re is arra mentem, így már ismertem, másrészt mert itt nálam Győrben sok Euroexam tanfolyam indult.


Alapvetően tudtam, meg jó is voltam angolból, de azért a szókincsem nem volt tökéletes, de így se volt nehéz az írásbeli, a hallgatás sem vészes szerintem.


Ami viszont nekem kifejezetten könnyű volt az Euro-nál az a szóbeli. 3 feladat; párokban, nem ismertem akit beosztottak mellém, de így is könnyen ment. Először beszélgetés, aztán 2 perces témakifejtés, végül együtt vitáztok, hogy egy adott könyvcímhez melyik kép illene a 4 adott közül. Osztálytársaim más fajtán voltak, tételeket tanulgattak, ilyen környezetvédelem, európai unió; én meg csak néztem, hogy nekem tételeim, meg ilyen témáim sem voltak.


Amit én javasolnék, hogy figyelj az időre: én a readingnél lassan kezdtem, és nem maradt időm a végére. Plusz szerintem hiába lehet szótárt használni, általában nem érdemes. Readingnél rövidebb ideig tart kikövetkeztetni néhány szót, mint utánanézni; writingnál ha valamit nem tudsz, meg tudod fogalmazni másképp; listeningnél meg nem igazán volt rá idő. Szóval csak a legfontosabb szavakat néztem meg.

2019. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Trevor. ***** válasza:
100%

ECL. A listening volt egyedül vészes, nagyon gyorsan beszéltek benne és a második részében még zenét is tettek bele, hogy kizökkentsen.


Azért választottam ezt, mert egyrészt az angoltanárom ajánlotta, másrészt nem volt külön nyelvtani rész. Illetve lehetett a szóbelinél vizsgapartnert választani, persze így is volt egyéni felelet.

2019. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Cambridge-re. Szerintem az éri meg. Lehet, hogy drágább, de bárhol elfogadják és szerintem megbízhatóbb. Több értelme van. Az biztos, hogy nehezebb, mint egy magyar vonatkozású nyelvvizsga, de legalább tényleg felméri a tudasodat.

Ha pedig pár pont híján vagy csak, azaz nem ütöd meg a C1-et, még akkor is kaphatsz B2 bizit, ami megint csak elismert és sok helyen elegendő (szerintem a munkáltatók értékleik, ha valakinek nem origója van). Ha meg annyira tudsz, bizonyos pontszám felett, akár a C2-t is elérheted (ami Magyarországon C1-nek felel meg ugyanúgy, de akkor is klassz szerintem).

2019. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egy új hazai nyelvvizsga az iTolc, az egész számitógép alapú (a szóbeli részei is) és az eredmény nagyon gyorsan megvan.
2019. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!