Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angliában nyelvtanulási...

Angliában nyelvtanulási lehetöség egy-két hetes tanfolyamon?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, ami még szükséges infó: elvileg B1-es vizsgám van, de beszélni alig tudok gyakorlat hiányában. Emellett lehetöleg kedvezö áru tanfolyam érdekelne, túl sokat nem tudok rászánni. Illetve felnött vagyok, gyerekek közé menni nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.

Elöre is köszönöm a segítö válaszokat.



2019. aug. 5. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen rövid időnek semmi értelme, csak egy valag pénzt dobnál ki érte, plusz felnőtteknek nem is nagyon tartanak. Anno egy osztálytársam volt kint 2 hétig Euroexamen keresztül ~ 300 ezerért 16 évesen. Jó bulinak tartotta, de csodát nem tett vele a dolog, ennyi pénzből elmehetett volna itthon is több időre.

Én a British Councilt ajánlom neked, felnőtteknek is tartanak tanfolyamot, nekem az intenzív 3 hét volt 105 ezer, anyanyelvi tanárt kaptunk és tényleg haladtam is a nyelvvel.

2019. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
100%
Annak idején (szintén felnőttként) Plymouthban voltam kint kétszer is két-két hétre. Családoknál laktunk, de egy-egy család legfeljebb két tanulót vállalt be, és kikötés volt, hogy azonos nemzetiségű nem lehet, szóval egyszerűen muszáj volt angolul beszélned, ha akartál valamit. A suli (Mayflower College) is szuper volt, de... ösztöndíjjal mentem ki, úgy ki lehet bírni anyagilag (na ja, csak a költőpénzt kellett állnom), amúgy szinte megfizethetetlen volt már akkor is (15-20 éve). Szerintem, ha nem tudsz túl sokat rászánni, jobban jársz, ha az egyes tanácsát fogadod meg. Egy igazán jó intenzív nyelvtanfolyamon legalább annyit, vagy akár többet is fejlődhetsz. :)
2019. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem a 2. által említett helyzetre lenne szükségem, amikor nem tudok az angolon kívül más nyelvet használni. Csak ezek szerint az meg nekem túl drága jelenleg.

2019. aug. 5. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szóba jöhet hosszabb kint töltött idő (min 2-3 hónap) és szereted a (kis)gyerekeket, akkor megpróbálhatnád az au pairkedést, a családok sokszor fizetik az au pair nyelvtanfolyamát is.
2019. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos ez nem megoldható, maximum 2-3 hét férne bele.
2019. aug. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!