Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szépen beszélsz angolul?...

Szépen beszélsz angolul? Hogyan tanultad meg a helyes angol kiejtést?

Figyelt kérdés

C1-es vizsgám van angolból, a nyelvtan megy.

Filmeket felirat nélkül nézek, audio könyveket hallgatok, gond nélkül.

De a kiejtésem borzalmas hunglish, ha nagyon odateszem magam, akkor koncentrációval javítani tudok rajta, de nem szép.


Szeretném, ha szép kiejtésem lenne. Kerestem youtube videókat javítani a hangsúlyozást, kiejtést. Egyik amerikai, másik brit, harmadik a jó ég tudja.


Hogyan kell ezt jól csinálni?

Te hogyan csináltad?

Minden tippet köszönök.



2019. aug. 7. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Rosetta Stone
2019. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. C1-es vizsgám van, nyelvtanom, megértésem hibátlan, de rossz hallgatni a hunglishomat. Mondjuk nem is használom, nem beszélek senkivel angolul és ez lehet a hiba. Beszélj minél többet, akár magadban is, ha nincs kivel.
2019. aug. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez inkabb adottsag kerdese meg hogy mikor kezded el.

Talalkoztam egy magyarral aki 16 eves kora ota kint lakik, eszre sem veszed hogy lenne akcentusa.

Mas lehet kesobb tanult meg angolul megis 40-50 ev utan is van akcentusa.

Nezd meg pl Teller Ede vagy Soros Gyorgy interjut angolul.

Sok idod toltottek amerikaban megis nagyon eros magyar akcentusuk van.

2019. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor a módszerváltás volt, utána indult a Radio Bridge, ami elvileg a Voice of America műsorát közölte (néha?). Na mindegy, egy csomó BBC nyelvleckét is nyomtak, amiket felvettem kazettára, köztük volt egy kiejtésjavító, a Letters of Hannah. Aki elmondta, mit akar leírni, majd darabokba tagolva - ahogy írnak - ismételte. Azt lehetett utána mondani, különösebb erőfeszítés nélkül, elvégre a tempó olyan volt, stb. A neten megtalálható. Bár egyedül ugye felnőttnél csak ajánlatos némi háttér tanulmányozása, hogy hogy működnek az ángol hangok.
2019. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

anglol nyelvteruleten elek, nekem iszonyat sokat segitett, amikor egy anyanyelvi srac elkezdett engem ismetelni, a what, warrior, one, stb, szavakat en eros V-vel ejtettem, de addig nem jottem ra, amig o el nem kezdett engem utanozni

szinte bantotta a fulem, olyan rossz volt hallgatni, meg persze kozben rohogtem is, mert vicces volt

o tanacsolta, hogy hallgassak sokat, erosen figyelve a kulonbozo hangok kiejtesere es probaljam utanozni


Robin Williams mondta egyszer, ahhoz hogy valaki jol tudjon utanozni masokat, ahhoz extra jo hallas kell. Nem eleg csak fulelni, ki kell hallani azokat a bizonyos szavakat, hanglejteseket, amit az illeto hasznal, pl. Christopher Walken nagyon jellegzetesen beszel, ot meg neha nekem is sikerul utanoznom, mert ha eleg sokat hallgatod ot, akkor kihallod azokat a ritmusokat, hanglejteseket, amiket o hasznal es ha utana csinalod, akkor nagyon hasonlitani fogsz ra :D


Persze ne szineszeken gyakorolj, de a lenyeg ugyanaz. Kezdd eloszor a szamokkal, majd a kerdoszavakkal, sok sok gyakorlas es elobb utobb javulni fog a hunglishod.


Amugy annyira ne szegyeld, en 15 eve elek kulfoldon, eddig barkivel beszeltem a kiejtesemrol, mindenki azt mondta, hogy nagyon tettszik nekik, szoval annyira gaz megse lehet, mint amilyennek en erzem.

2019. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem beszélek igazán szépen angolul, de nagyon sokat fejlődtem az elmúlt kb. 20 évben.


Tudatosan tanuld meg az angol nyelvben használt hangokat egyenként és tanuld meg hozzá a helyes hangsúlyozást. (Ha lehet mindig angol anyanyelvűektől.) Nagy segítség az ELSA Speak: English Accent Trainer alkalmazás. Szerencsés egy széles körben használt nyelvi változatot tanulni, sokféle angol van ám...


Ebben segítség a wordreference.com is.


Angol anyanyelvű magyartanárt hallottam magyarul beszélni, az egyetemen hangonként tanították nekik a magyar hangképzést, ez meg is látszott. Hosszan tudott úgy beszélni, hogy nem hallottam akcentusos hangot, pedig 18 éves kora után kezdett magyarul tanulni idegen nyelvként. Egy idő után valami becsúszott, amiből rájöttem, hogy nem anyanyelvi beszélő. Minden tiszteletem az övé és azoké, akik tanították.

2020. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!