Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapszintről angol tanulás,...

Alapszintről angol tanulás, fejlődés?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős középsuliban, és ugye jön az érettségi, fősuli miatt kéne nyelvvizsga is, de világ életemben rossz voltam angolból, kb. csak átlöködtek, hogy azért ne bukjak meg. Amúgy informatikusnak tanulok, és érdekel, meg jól is megy, azt annyira felfejlesztettem, hogy a tanárom nagyot is nézett mikor az év eleji egyeseim ötösre javítottam. Matekkal sincs különösebb bajom, közepes, meg különösebben semmivel sem, csak az a rohadt angol nem megy.

El akarok, és nagy valószínűséggel fogok is járni magántanárhoz (muszáj lesz), illetve doulingózok, az valamennyit segít azért. Tudtok még ilyen itthoni tanulási módszereket mondani amik hatásosak? Az angol filmet nézek, magyar felirattal nem vált be (legtöbb sorozatban hadarnak, és alig értem), angol felirattal pedig semmit sem értenék, majdnem képkockánként kéne szótáraznom...

Köszönöm a válaszokat!


2019. aug. 12. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát akkor majdnem képkockánként szótározol! Senki nem mondta, hogy a nyelvtanulás sétagalopp! Egyébként nem kell annyit szótározni, olyan filmeket nézz meg, amiket magyarul ismersz, akkor tudod követni a történetet, és nem kell mindent szótározni, csak nagyjából értsd. A Duolingosz@rt se ér, az nem nyelvtanulás. Először is az iskolai tankönyveiden kéne újra átverekedned magad, mert ha filmnézés közben neked kockánként kellene szótároznod, akkor rendkívül el vagy maradva szókincs terén. Tessék a tankönyveid olvasmányait végigolvasni, szótározni, a szavakat ismételgetni, és ezt minden nap, előbb-utóbb valami ragad. A quzlet.com-mal lehet az általad beírt szavakat forgatni. Olvasd kedvenc slágerek szövegét is, játssz számítógépes játékokkal, olvass téged érdeklő honlapokat angolul.
2019. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Anki nevű programot ajánlom ezekhez kiegészítésképpen. Arra való, hogy mondatokat/szavakat ismételtessen veled. Sokkal hatékonyabb, mint ha csak szótáraznál. Ráadásul vannak előre feltöltött szókártyák is. Van, amelyikben 4-5 ezer szó és kifejezés van.
2019. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!